Vítejte na mém blogu :-)

Leden 2009

Chester Bennington

25. ledna 2009 v 15:00 Linkini

CHESTER BENNINGHTON


Povolání: Zpěvák
Věk: 32
Datum narození: 20. 03. 1976
Místo narození: Phoenix, Arizona, USA
Znamení: Ryby
Člen skupin: Linkin Park Grey daze Dead by Sunrise

Životopis

Chester Charles Bennington se narodil 20.3.1976 ve státě Arizona a je zpěvákem skupiny Linkin Park. Jeho život byl oproti ostatním členům Linkin Park hodně spjat s drogami a životními krizemi. Známý jeho rodiny ho za mlada sexuálně zneužíval, za držení marihuany byl na jednu noc zadržen policií.

Studoval na Greenway Highschool, ale odmaturoval až v roce 1994 na Washington High School. Stát se zpěvákem toužil už od dětství. Tvrdil, že se chce stát pátým členem Depeche Mode. Jeho první skupinou byli Grey Daze. Je velkým fanouškem Madonny a tetování (doposud jich má 12, každé z nich má svůj určitý význam, první si nechal udělat v osmnácti letech).

Chester Charles Bennington má staršího bratra a doma chová dva psy. Nosí brýle nebo kontaktní čočky. Když Chestrovi bylo dvacet let, oženil se se Samanthou, která mu 19. dubna 2002 porodila syna Dravena. Později se s ní rozvádí a má novou přítelkyni, bývalou Playmate se kterou čeká dítě.

Prohlásil: Co si na tom, že sem v téhle skupině užívám nejvíc, je možnost tvořit hudbu s tak ohromnými lidmi, kteří se navíc stali mými nejbližšími přáteli. Chtěl bych také poděkovat všem, kdo nás podpořili a otevřeli nám tak cestu.

FOTOMARPO

25. ledna 2009 v 14:57 zpěváci

Marpo - životopisOta "Marpo" Petřina, narozen v roce 1985, s rapem začínal zhruba ve 13ti letech. Začínal asi jako každý nahráváním na magnetofon a mikrofon za pár korun a koncerty byly jen pro pár lidí. Marpo mezitím vydal 3 neoficiální cd v angličtině - Lyrical Heavy Weight, Verbal Expression Vol. 1 a Verbal Expression Vol. 2. O pár let později Marpo založil s Mc Wohnoutem, Oerem, Shareemem A Dj Paickem kapelu Charakter, která se v průběhu let zůžila na Marpa, Wohnouta a Dj Paicka.

V roce 2005 se Marpo seznámil s Gipsym z kapely Syndrom Snopp, který mu vyprodukoval desku "Původ Umění", které se prodalo okolo 1000 ks. Tato deska měla na svědomí také mediálně známý beef mezi Marpem a Indym. Na desce hostovali např: Outthere z New Jerzey, Gipsy, Hugo Toxxx a nebo Mc Wohnout. Půl roku po debutu byl Marpo pozván na největší rap battle v historii českého rapu na Rap Fight Vol. 1 o 50 000,- Czk, který Marpo vyhrál společně s Tafrobem a zároveň porazil Mc's jako jsou Phat, Čistychov a nebo Gipsy. Proběhlo druhé kolo a Marpo se účastnil finále Whos The King FInal Rap Fight o 100 000,- Czk, kde Marpo s velkým předstihem zhruba o 150 hlasů zvítězil nad Tafrobem a Zverinou.

Zhruba 2 měsíce po finále Marpo vydal druhou desku "Marpokalypsa", kterou opět produkoval Gipsy a jeden track Outthere(NJ). Jako hosty si tentokrát Marpo pozval Outthere(NJ), Drift(NJ), Skandoe(CA) a Hard Targeta(FL) z Ameriky, Mc Wohnouta a Gipsyho z Čech a DZK ze Slovenska. Po vydání Marpokalypsy se skupina Charakter rozpadá a zůstává Marpo & Wohnout. Nyní Marpo plánuje Mixtape "Worldwide Radio" pouze s americkými hosty, společnou desku s Wohnoutem a vydání vlastního DVD Marpo - The Most Wanted.

OBRÁZKYEminem

25. ledna 2009 v 14:50 zpěváci
Povolání: zpěvák, rapper
Věk: 36
Datum narození: 17. 10. 1972
Místo narození: Kansas City, Missouri, USA
Znamení: Váhy
Člen skupiny: D12

Životopis

Eminem se vlastním jménem jmenuje Marshall Bruce Mathers III. Dětství neměl příliš šťastné, žil sám s mámou a mladším bratrem, tátu nikdy neviděl. Velmi často se stěhovali mezi Kansas City a Detroitem, měnil školy, a tak se velmi těžce seznamoval s novými kamarády. Ve dvanácti letech se nakonec s matkou usadili ve Warren v Michiganu. Již v mládí se stal fanouškem rapu a ve čtrnácti letech se mu začal věnovat. Ačkoli nedokončil střední školu a vystřídal několik různých prací, snažil se maximálně soustředit na hudbu.

25.12.1995 se mu a jeho přítelkyni Kim Mathers narodila dcera Hillie Jade Scott. V roce 1996 vydal své debutové nezávislé album "Infinite", které se setkalo s malou odezvou. Po vystoupení v soutěži freestyle rap v Los Angeleském rádiu, získal pozornost silného hráče na poli hudby Dr.Dre, který mu pomohl s jeho úspěšným albem "The Slim Shady EP". Kontroverzní povaha jeho textů a vystupování si za krátkou dobu našly řadu příznivců. Přestože je rap doménou černošských zpěváků, dokázal se jako jeden z mála bělochů v tomto pěveckém směru velmi dobře prosadit.

Své třetí album "The Slim Shady LP" vydal 23.2.1999, bylo založeno na veleúspěšném singlu "My Name Is,". Album se během krátké doby stalo jedním z nejprodávanějších a získal za ně dvě ocenění Grammy pro nejlepší rapové album a nejlepší rapový sólový výkon "My Name Is,".

S jeho čtvrtým albem (druhým komerčním) "The Marshall Mathers LP" (2000) získal podobné úspěchy jako s předchozím. Během prvního týdne od vydání se prodalo kolem 2 miliónů nahrávek a stalo se tak nejrychleji prodávaným rapovým albem v historii. Kritikové vesměs album pochvalovali díky jeho ironii, ostrosti a kousavosti, ale díky svému obsahu vyvolalo mnoho debat, jelikož obsahuje mnoho obrazového násilí a protihomosexuálních nadávek. Eminem si dělá legraci téměř ze všeho a nezdráhá si dělat legraci z popových hvězd typu Britney Spears a Christiny Aguilery.

Sdružení homosexuálů a lesbiček proti pomluvě (GLAAD) protestovali proti podpoře Eminema hudební stanicí MTV, při předávání ceny MTV Music Awards v roce 2000. Za svůj singl "The Real Slim Shady" získal ocenění MTV pro nejlepší videoklip roku a nejlepší mužské video. Stejně jako za minulé album získal cenu Gramy pro nejlepší rapové album a nejlepší rapový sólový výkon "The Real Slim Shady". Eminem na sebe opět upozornil v roce 2002 dalším kontroverzním albem "The Eminem Show", za účelem zmařit pokusy internetových pirátů, distribuoval toto album zdarma. Také stejný rok debutoval v Hollywoodském filmu "8 Mile".

Tento kontroverzní rapper má velmi bouřlivý život, několikrát byl zatčen za několik potyček a nošení zbraní. V září 1999 ho jeho matka Debbie Mathers-Briggs zažalovala o 10 milionů dolarů, za to že ji pomluvil na albu "The Slim Shady LP" naznačil, že byla narkomanka. Přesto navrhla, že se spokojí s dvěmi milióny dolarů, Eminem však odmítl dohodu a rozhodl se pro soud.

Také měl bouřlivý život se svou manželkou Kim Mathers, s níž se oženil v roce 1999, ale žili spolu mnoho let předtím. Kim se stala předmětem několika jeho písní včetně songu "Kim", který mezi nimi vytvořil velké pře. V červnu 2000 byla Kim hospitalizována po pokusu o sebevraždu. O měsíc později podal Eminem návrh na rozvod, ale Kim požadovala 10 miliónů dolarů a plnou péči o své dítě Hailie Jade Scott. Po dohodě nakonec přistoupil na požadavek přenechat péči dcery na Kim, ačkoliv tvrdil, že jeho dcera je pro něj nejdůležitější na světě.


OBRÁZKYAvril Lavinge

25. ledna 2009 v 14:44 zpěváci

Životopis

27.Září 1984 v Ontariu v Kanadě se narodilo dítě které dostalo jméno avril lavigne...

Avril není typickou mladou popovou princeznou, ve skutečnosti je přesný opak Britney Spears. Je divoká skejtařka, která má ráda punk-rokovou hudbu.

Avril má mladší sestru a staršího bratra. Se zpěvem začala již ve dvou letech v místním kostelním sboru. V tomto sboru zpívala do svých deseti let. Krátce poté, díky svému pěveckému nadání vyhrála hlavní cenu v soutěži místní rozhlasové stanice. Touto cenou byla cesta do Ottawy, kde si zazpívala duet se slavnou zpěvačkou Shania Twain.

Ve svých 13 letech začala psát své vlastní písně a hrát na kytaru. Brzy poté nahrála na videokazetu své hudební výkony a poslala je několika nahrávacím společnostem. Naštěstí si jí všiml šéf nahrávací společnosti Arista Records Antonio L.A. Reid. Avril proto odjela do Manhattanu v New Yorku, kde z ní chtěl Reid udělat popovou zpěvačku klasického formátu. Ona však chtěla být jiná, chtěla být umělcem, který je spojen s tvořením písní, jež zpívá. Proto se Avril rozhodla odjet na západní pobřeží do Los Angeles. Zde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk Managementem a producentem/skladatelem Cliffem Magnessem. To jí nechalo zcela volnou ruku a texty si proto Avril píše sama.

Spolu s Cliffem dokončili singl Complicated, který se stal ihned velkým hitem, jež válcoval žebříčky všech možných hitparád. Tento úspěch byl obrovský a Avril nazpívala debutové album "Let Go" (2002). Pět týdnů po vydání se stalo platinovým a jeho úspěch i nadále rostl.

Avril zpívá se svou kapelou, kterou tvoří bubeník Matthew Brann, bas kytarista Mark Spicoluk, kytaristi Jesse Colburn a Evan Taubenfeld. Své celosvětové turné začala prvními návštěvami Japonska, Evropy a v Austrálie. V roce 2004 produkovala svoje album "Under My Skin", na kterém opět ukázala svůj talent.

Mezi rokem 2005 a 2006 se z drzé punk-rockerky stává velká citlivka a doslova pro někoho ztělesněná Barbie. Avril si totiž obarví vlasy na blond, na dovolené v Benátkách se zasnoubí se svým dlouholetým přítelem Derickem a fotí do modních časopisů. To, co Avril dříve nesnášela se teď stává samozřejmostí a šokovaní fanoušci se nestačí divit. Udájně si je obarvila na blond kvůli životopisnému snímku, kde prý hraje Courtney Love. Většina fanoušků se od ní odvrací a Avril točí více filmy a fotí pro časopisy.

15.7.2006 si Avril Lavigne vzala svého přítele, frontmana skupiny Sum 41, Derycka Whibleyho. Soukromý obřad se konal ve městě Montecito v Kalifornii. Avril byla s Deryckem zasnoubená přesně rok (zasnoubili se na dovolené v Benátkách).

Do kin se v roce 2007 dostává její první film Fast Food Nation, který vypovídá o nezdravém stravování v USA.

17. dubna 2007 Avril Lavigne vydala již svoje třetí Album, které nese název The Best Damn Thing. Avril tvrdí, že dneska je živá, rocková a hlavně, že je hravá. Z tohoto alba známe již písničky Keep Holding on, Girlfriend,When you're Gone, Hot nebo The Best Damn Thing ...


Dne 8.7 2008 Avril Lavigne přijela už po druhé do Prahy se svým albem The Best Damn Thing.

Koncert, vyšel už na DVD The Best Damn Tour Live in Toronto. Je tam zaznamenaný kocert, který byl i v Praze.

V roce 2008 Avril Lavigne vydává své čtvrté album, Které má název All you will never know...

OBRÁZKY


Duffy

25. ledna 2009 v 14:29 zpěváci
Povolání: zpěvačka
Věk: 24
Datum narození: 23. 06. 1984
Místo narození: Nefyn, Gwynedd, Wales, Anglie
Znamení: Rak

Životopis

Duffy, nová Amy Winehouse

Srovnání s Amy Winehouse vyplynulo hlavně z toho, že Duffy se objevila krátce po jejím průlomovém albu Back To Black a přišla rovněž s retro zvukem inspirovaným v klasickém americkém soulu. Při bližším pohledu se ale Duffy jeví o něco méně černá a více britská než Amy.

Místo jazzy nálad se soustředí spíše na chytře gradovaný orchestrální soul ála Dusty Springfield (Rockferry), a nebo na téměř akustické pop-blues (Syrup and Honey), které se po několikanásobném poslechu jeví jako zajímavější a nadčasovější než bombastické kusy.

Duffy navíc zpívá pouze balady, ve kterých nejlépe vynikne její nesmírně vášnivý hlas. Uširvoucí výšky i mazlivé broukání se majestátně nese na pozadí jemného kytarového brnkání nebo vkusně nenápadných smyčců a jediná rychlá písnička Mercy celkovou náladu desky nezmění.

S jiným hudebním přístupem souvisí i image - zatímco Amy Winehouse je ztělesněním "sexu, drog a rock'n'rollu" a rozhodně se nepřetvařuje, že někdy byla slušné děvče, Duffy se zatím tváří jako symbol čistoty a nevinnosti.

Těžko říci, kdo bude letos vládnout ve světě soulu. Blonďatý andílek Duffy, kterého si můžete bez obav pověsit na zeď i v dětském pokojíku, nebo zfetovaná animální Amy? Obě jsou fantastické zpěvačky, a zbytek už je, jak trefně poznamenal jeden důstojník ve filmu Tankový prapor "podle vkusu každého soudruha".

OBRÁZKY


Shakira

25. ledna 2009 v 14:24
Povolání: Zpěvačka
Věk: 31
Datum narození: 2. 02. 1977
Místo narození: Barranquilla, Kolumbie
Znamení: Vodnář

Životopis

Shakira Isabel Mebarak Ripoll se narodila jako nejmladší dítě z osmi Nidia Ripollové, rozené Kolumbijce a Williamu Mebarakovi původem z Libanonu. Její sourozenci jsou však nevlastní, z otcova předchozího manželství, i když Shakira to často zapomíná zmiňovat - jsou si velice blízcí. Už od malička si přála být zpěvačkou a již v osmi letech napsala svou první píseň. Od jedenácti let začala hrát na kytaru. V průběhu studia na základní škole potvrdila své nadání vítězstvím v soutěži, kde bylo hlavní disciplínou hraní na kytaru. Na dalších soutěžích, které také vyhrála svým hlasem zapůsobila na mnoho porotců.
ve škole také chodila do sboru, ze kterého ji však po čase vyhodili, jelikož svým silným hlasem přehlušovala všechny ostatní. Učitel jí tehdy dokonce řekl, že "mečí jako koza".

Ve třinácti letech získala první nahrávací smlouvu se Sony Music Colombia a vydala debutové album Magia "Magic", které bylo složeno z písní, jež napsala v mezi osmým a třináctým rokem. Album bylo dobře přijato Kolumbijskými posluchači.

Po absolvování základní školy se Shakira rozhodla zasvětit svůj život muzice, natočila druhé album Peligro "Danger", které bylo sice poměrně úspěšné, avšak pouze s přihlédnutím k tomu, že ho Shakira odmítla propagovat, aby nezanedbala vzdělání a dostudovala střední školu. Její třetí album Pies Descalzos "Barefeet" se stalo obrovským hitem a v následujících letech Shakiře pomohly k obrovskému úspěchu v Latinské Americe, Brazílii a ve Španělsku . Album se v osmi zemích stalo číslem jedna a celkově se prodalo přes 4 milióny kopií. Díky celosvětovému úspěchu alba se Shakira vydala na dvouleté celosvětové turné, na kterém byly všechny koncerty vyprodané.

Její popularita v Brazílii ji donutili vydat remix písní nazpívaných portugalsky pro tamní fanoušky. Mimo zpívání také pronikla na herecké pole, v Kolumbijském seriálu "El Oasisfrom" (1994-1997).

Čtvrté album s názvem "Donde Estan Los Ladrones?" (1998), které produkovala ve spolupráci s Emiliem Stefanem (jejím budoucím manažerem), bylo dalším obrovským úspěchem a učinilo z ní největší hvězdu latinskoamerického pop-rocku. Album se stalo multiplatinovým v USA, Argentině, Kolumbii, Chile, Střední Americe , Mexiku, a platinové ve Španělsku.

Shakira také nafotila několika fotek a poskytla rozhovor v článku "Éra Rockerky" pro časopisy TimeMagazine a Cosmopolitan. Navíce byla jmenována Kolumbijsou vládou poslem dobré vůle a stala se latinským ženským umělcem roku na World Music Awards.

V roce 1999 vydala další album "MTV Unpluggedalbum", o rok později získala ocenění latinskoamerické Grammy Awards. Rok 2001 byl pro Shakiru přelomový, vydala nové album Laundry Service, první album s písničkami v anglickém jazyce. Díky tomuto významnému kroku uskutečnila průlom do světového popu. Průlom podpořila také velmi povedeným klipem k písničce "Whenever, Wherever", kde se Shakira velmi svůdně prochází uprostřed pouště. Díky tomuto albu velmi výrazně zazářila také v naší republice.

V roce 2005 vydala tahle kráska rovnou 2 cd.Jedno s názvem Fijacion oral vol.1 ve španělštině,kde se největším hitem stala La tortura,nazpívaná Shakirou a zpěvákem Alejandrem Sanzem. A to druhé nese název Oral fixation vol.2 v angličtině.Nejprve se cd proslavilo rockovějším singlem Dont bother a po té písní Hips dont lie,kterou pro Shakiru napsal a také si sní zazpíval Wyclef Jean,díky kterému Shakiru zná už téměř každý.

3.3.2007 navštívila Shakira také naší republiku v rámci turné Oral fixation.Nikdo v aréně nezůstal chladný.Ona je totiž jedinečný člověk,který kromě zpívaní a krásného hlasu,dokáže být také neskutečně milý.To také dokazuje nadace Pies descalzos,kterou zpěvačka založila,když jí bylo 18let.Pomáhá dětem se srdečními problémy,AIDS,s leukémií,dětem na ulici nebo dětem vojáků ,padlých v boji.Už pomohla tisíce dětem,hlavně v oblasti Jižní Ameriky.

Určitě také stojí za to prozradit tyto zajímavosti:
Její iq je 140,svou kariéru zahajila rolí v seriálu El Oasis,už od roku 2000 chodí s Antoniem de la Ruou,synem bývalého argentinského prezidenta.Mluví plynně španělsky, portugalsky, italsky, anglicky.

Všichni,co znají tuhle Kolumbijku,tvrdí,že je neskutečně talentovaná, temperamentní, krásná, milá, hodná a také neskutečně stydlivá.

obrázkyBeyonce

25. ledna 2009 v 14:14
Povolání: Zpěvačka, Herečka
Věk: 27
Datum narození: 4. 09. 1981
Místo narození: Houston, Texas, USA
Znamení: Panna
Členka skupiny: Destiny's Child

Životopis

Beyoncé Knowles začala svou hereckou kariéru v sedmi letech, když potkala LaTaviu Robersonovou na konkurzu pro dětskou skupinu. Její sestřenice Kelly Rowland se k nim brzy přidala. Nakonec bylo trio mladých zpěvaček doplněno o čtvrtou členku LeToyu Luckett a tak se pomalu formovala dívčí skupina Destiny's Child. Vedoucí Music World Management's Matthew Knowles, který je otcem Beyoncé a zákonný opatrovník Kelly se stal jejich manažerem.

Dívky prošly přes různé hudební styly a pěvecké směry, až se oficiálně v roce 1995 rozhodli prorazit jako Destiny's Child. Po několika vystoupeních v okolí Houstonu, se skupina objevila v populárním televizním pořadu pro hledání nových talentů "Star Search" (Hledání hvězd). Přestože nevyhrály soutěž, podařilo se jim získat smlouvu s Columbia Records.

Jejich prvním hitem byl singl "No, No, No", který vydaly v listopadu 1997. Stejný rok přišlo na svět první album a jmenovalo se Destiny's Child. Album mělo obrovský úspěch v Evropě a proto zde skupina uskutečnila velké turné. Jestliže se o prvním albu dalo říct, že bylo poměrně úspěšné, tak o druhém se muselo říct, že bylo obrovským trhákem. Album "The Writing's On the Wall" (1999) se stalo 8x platinové v USA, získalo 2 nominace na Grammy a celosvětově se ho prodalo více než 10 miliónů. Z alba se použily písničky pro soundtracky k filmům Proč se blázni zamilují "Why Do Fools Fall In Love?" a Romeo musí zemřít "Romeo Must Die".

Přestože se skupina zdála jako dokonalá, která nemá žádné problémy, opak byl pravdou. V březnu 2000 členky LeToya Luckett a LaTavia Roberson oznámily, že opouštějí skupinu. Později se ukázalo, že obě členky byly nespokojeny s manažerem Matthewem Knowlesem. Přesto se skupina snažila zachovat celistvost a proto tyto dvě členky byly nahrazeny Michelle Williamsovou a Farrah Franklinovou.

Právě, když se zdálo, že Destiny's Child má své problémy za sebou, tak Farrah Franklinová po 5 měsících skupinu opustila. Nakonec teda skupina zůstala ve třech a dokončila své třetí album Survivor (2001). Úspěch tohoto alba byl vyrovnaný s předchozím a stalo se celosvětově multi-platinové.

Beyoncé také začíná svou hereckou kariéru nejprve v televizním filmu "Carmen: A Hip Hopera" a následně ve filmové komedii Austin Powers - Agent 003 "Austin Powers in Goldmember". V roce 2003 si zahrála hlavní ženskou roli ve filmu "The Fighting Temptations", kde hlavní mužskou roli ztvárnil Cuba Gooding Jr..

OBRÁZKY


50 CENT

25. ledna 2009 v 14:06 zpěváci
Povolání: Rapper, zpěvák
Věk: 32
Datum narození: 6. 07. 1976
Místo narození: Queens, New York, USA
Znamení: Rak
Člen skupiny: G-Unit

Životopis

50 Cent se narodil jako Curtis Jackson, 6. července 1976 v South Jamaica / Queens v New Yorku, do rodiny s drogovou minulostí. Pseudonym 50 Cent si Curtis zvolil podle proslaveného gangstera Fort Green Projects. Rapper je věřící a jedno z jeho tetování říká: "Bůh mi rozumí." Otce nikdy nepoznal a matka byla dealerkou drog, vystupující pod přezdívkou Fat Cat. Když bylo Curtisovi 8 let byla jeho matka zastřelena při loupežném přepadení. Po její smrti se Curtise ujali prarodiče.

Kolem 10 let začal s boxem a byl velmi nadaný, trénoval dokonce v legendární Gleason's gym. Snu o nadvládě v ringu se ale vzdal a začal pod přezdívkou Boo Boo obchodovat s drogami.V té době začal i rappovat. Vážnější postoj k rappu získal až s narozením svého syna Marquise, uvědomil si, že ho musí finančně zajistit a že už nechce trávit tolik času ve vězení. Jednomu pobytu za mřížemi se Fifty vyhnul tak, že se místo toho zúčastnil 7 - měsíčního vojenského výcvikového tábora. Nadání mladého rappera si všiml Jam Master Jay z Run DMC, který vlastnil malé nahrávací studio. Fifty u něj podepsal svou první smlouvu. Jam Master Jay ho naučil sestavovat písně a dodržovat správný rytmus.Díky tomu se Fiftyho mixtapes začali slušně prodávat. I přestože se od Jam Master Jaye naučil spoustu věcí, brzy pochopil, že se s ním nedostane tam kam potřebuje. Smlouvu vypověděl a začal se poohlížet po větší nahrávací společnosti. V roce 1998 50 Cent, Lloyd Banks a Tony Yayo zakládají G- Unit.

V roce 1999 zaujal 50 Cent producentské duo Trackmasters, proslavené několika platinovými alby např. J. Lo - Jennie From The Block nebo All Stars Space Jam, a to ho představilo u Columbia Records. Fifty podepsal u Columbia Records smlouvu a hned začal pracovat na svém debutovém albu Power Of The Dollar. Při nahrávání tracků strávil 2 a půl týdne zavřený ve studiu, o čemž se s nelibostí zmiňuje ve své autobiografii. Album Power Of A Dollar nebylo oficiálně nikdy vydáno, došlo jen k jeho propagaci. Některé časopisy, např. Blaze, označili Fiftyho debutový počin za klasiku. O pozdvižení se postarala skladba How To Rob An Industry Nigga, kde se Fifty představil jako hladový, šílený nováček, který touží po okradení známých rapperů. Mezi "napadenými" nechyběli producenti, rappeři a r'n'b zpěváci zvučných jmen jako: Jay-z, Busta Rhymes, Rza, Raekwon, Timbaland, Big Punisher, Sticky Fingaz, ODB, Trackmasters, Ghostface Killah, Will Smith, Bobby Brown a Whitney Houston, Lil Kim, Mariah Carey, Missy Elliott, P. Diddy, DMX, Naughty By Nature a další. Ohlas byl obrovský, někteří samozřejmě odpověděli na povedenou parodii diss tracky. Jay-Z odpověděl dissem Go Against Jigga Your Ass Is Dense / I Am About A Dollar What The Fuck Is 50 Cent. Fiftyho odpověď Be A Gentleman mnoho lidí neslyšelo, protože u Columbia Records už nestačila vyjít. Některým kritizovaným se tento druh humoru buď líbí nebo zapomněli na hrdost, aby si později mohli ukrojit kousek z koláče slávy 50 centa. Tak třeba Missy Eliott si ho přizvala na své album Under Construction a Lil Kim ho i přes diskriminující slova featuje na soundtracku k 8 Mile v písničce Magic Stick. O pár let později Fifty o kontroverzním tracku How To Rob prohlásil: "Ta píseň byla nejlepší co se mi mohlo přihodit, nahrál jsme ji, protože jsem se potřeboval odlišit od spousty dalších rapperů na mém labelu. A povedlo se, najednou znal 50 Centa každý. Text jsem napsal cestou do studia, obsahoval pravdu a všichni to věděli. Krádež byla z důvodů mé tehdejší finanční situace pro mě aktuální téma. Ale byl to pochopitelně hlavně pokus o upoutání pozornosti."

Půl roku po dokončení svého prvního alba, 24.května 2000, byl 50 postřelen před domem svých prarodičů. Zasáhlo ho devět kulek. Fifty strávil v nemocnici sice jen 13 dní, ale stálo ho to smlouvu, protože Columbia Records se zalekla negativní publicity a rozšiřování nelegálních kopií Power Of The Dollar po internetu. Od tohoto incidentu se Fifty pohybuje téměř neustále s neprůstřelnou vestou a nechal dokonce vyrobit speciální vestu i pro svého syna. 50 se vyjádřil k útočníkovi v časopise Rolling Stone: "Syn smrti, kdo mě postřelil."

Fifty se musel vrátit zpátky na ulici a pokračovat v dealování drog, aby měl peníze na mixtapes.V tomto období také vzniká rozvleklý beef s Ja Rulem. Ja Rule sleduje Fiftyho jak se v jednom klubu baví s týpkem, který mu před týdnem ukradl šperky, potom dojde před klubem k rvačce a několik členů Murder Inc. zraní Fiftyho nožem. 50 Cent spolu s Sha Money XL nahrál přes 30 songů a na jaře 2001 zveřejnil neoficiální LP Guess Who's Back, které vzniklo přepracováním materiálu od umělců jako jsou Jay-Z nebo Raphael Saadiq. Deska se dostala až k Eminemovi, který později 50 Centa v rádiu označil za svého nejoblíbenějšího rappera. Protože stejný názor měl i Dr. Dre podepsal Fifty zanedlouho smlouvu u Shady/Aftermath Records. V té době také vrcholí beef s Ja Rulem. Jestli má spor co dočinění s vraždou Fiftyho mentora Jam Master Jaye v listopadu 2002 je ve hvězdách. Intenzivního vyšetřování se vraždě dostalo i z důvodu údajné souvislosti s drogami. Label Murder Inc. je údajně financován penězi jistého mafiánského bosse, se kterým měl Fifty shodou náhod problémy už za dob kdy se věnoval dealování drog. Ja Rule vedl proti Fiftymu očerňující kampaň, mimo jiné ho označil za policejního informátora. V roce 2002 Fifty spolu s G-Unitem vydává další dvě neoficiální LP pod názvem 50 Cent Is The Future a No Mercy, No Fear, kde se objevil i track Wanksta, který nebyl původně určen do rádií, ale stal se nejžádanějším hitem právě na rádiích v New Yorku a objevil se i na soundtracku k Eminemově filmovému debutu 8 Mile.

V roce 2003 vychází Fiftymu první oficiální album Get Rich Or Die Trying, kterého se první týden prodalo 872.000 ks, čímž překonalo i debut Snoop Dogga. Dr. Dre a Eminem umožnili 50 založení labelu G-Unit Records. U nového labelu podepsali původní členové G-Unitu Lloyd Banks, Tony Yayo a Young Buck a v roce 2003 vychází i společné album G-Unitu Beg For Mercy, po němž následují sólové projekty jednotlivých členů. Fifty také vydal DVD The New Breed, investoval do své vlastní oděvní firmy a stejně jako Jay-Z přivádí na trh vlastní kolekci bot ve spolupráci s firmou Reebok. I to je důkazem, že někdejší beef mezi nimi je minulostí. Proti spolupráci 50 s Reebokem se postavil konzervativní moderátor Bill O'Reilly. Jeho bojkot, ale neměl na prodej G-Unit sneakers nakonec žádný negativní dopad. Reklama vztahující se k tomuto produktu byla ve Velké Británii zakázána, z důvodu že obsahuje jeden z Fiftyho songů údajně propagujících násilí. V roce 2004 z iniciativy šéfa Interscope podepisuje u G- Unit Records The Game. 50 vydává další neoficiální LP Fiddy The Hottest Nigga.

V roce 2005 vychází Fiftymu album The Massacre, o rozruch se postaral track Piggy Bank, který je vyhlášením války některým rapperům jako jsou Nas, Jadakiss a Fat Joe. Důvodem k tomu jsou mimo jiné také jejich vazby s Ja Rulem. U labelu G-Unit podepisují Olivia, DJ Whoo Kid, rapper Spider Loc a velkým překvapením jsou další přírůstky Mobb Deep, M.O.P. a Mase. Stále častěji se také objevují zprávy o neshodách nebo dokonce beefu mezi 50 Centem a Gamem. Game byl dokonce vyhozen z labelu G-Unit Records, o něco později ho ale Fifty vzal zpátky a veřejně se usmířili na tiskové konferenci, při příležitosti založení charitativní organizace G-Unity. I přes velký úspěch jejich duetů Hate It Or Love It a How We Do mají spolu spíš špatný vztah. Fifty se v roce 2005 objevuje i jako hlavní postava hry Bulletproof a znovu je mu vyčítáno, že propaguje násilí. Na názor, že tato hra může někoho poškozovat Fifty reaguje: " Člověk, který se nechá ovlivnit počítačovou hrou musí podle mě už nějak poškozený být. Takovou osobu by v podstatě muselo negativně ovlivňovat téměř všechno." 50 Cent vydává také svou autobiografii v knižní podobě pod názvem From Pieces To Weight : Once upon a time in Soutside Queens. Pod názvem Get Rich Or Die Trying vychází 50 filmový debut, inspirovaný jeho životem a soundtrack k tomuto filmu.

O 2 roky pozdeji, tj. 2007 vydavá své nové album CURTIS...na albu se mimo jiné podílel Justin Timberlake, G-Unit..

OBRÁZKYSamer Issa

25. ledna 2009 v 14:00 zpěváci


SÁMER ISSA

Povolání: Zpěvák
Věk: 23
Datum narození: 7. 08. 1985
Místo narození: Děčín, Česká republika
Znamení: Lev


Životopis

Dětství prožil v syrském Damašku, odkud je jeho otec, maminka je Češka. Mladší bratr Marwan. Od šesti let žil do 19 s rodinou opět v Děčíně, nyní žije v Praze. Má vzácný dar oslovit jiné lidi bez ohledu na věk a získat si je tím, co z něj vyzařuje. Odmítl jednoduché a ověřené cesty ke slávě a razí si tu svou, originální a příkladně poctivou.

Ve svých dvaceti letech je hudebně naprosto přesně orientovaný. Precizně cítí svou polohu a je po dlouhé době jediným, kdo přichází s něčím novým. Posouvá hranice a přináší nepoznané, bravurně propojuje kultury, přirozeně a jemně prolíná hudební prvky západu i východu.

Sámerem zpívané české texty dodávají češtině další barvy. Jeho citlivý osobní projev je ve spojení s vyjímečně bohatým mateřským jazykem jímavý. S věkem se v něm nesporně prohloubí jeho vnitřní výrazová síla, poznání a nabyté zkušenosti a stane se neskutečně oslovujícím!

Je mimořádně charismatický a přátelský pohodář, nesmírně talentovaný a mimořádně pracovitý člověk. Vystupuje, komponuje a nahrává, studuje intenzivně tanec, stále si zdokonaluje svou skvělou angličtinu a zejména výrazně postupuje v technice zpěvu u profesora Eduarda Klezly. Připravuje se navíc na maturitu na ESO - EUROŠKOLA v České Lípě.

"Výborně," znělo z úst poroty, když jim zazpíval osmnáctiletý student z Děčína. Tréma asi Sámera netrápí. Za sebou už má vystupování na různých kulturních akcích doma i v blízkém Německu. Zpívá od šesti let, nezná nic lepšího než hudbu a doufá, že se jí jednou bude věnovat profesionálně.

Zatím však studuje hotelnictví a turismus na soukromé střední škole v České Lípě a své studijní výsledky označuje jako "zlatou střední cestu". Za lásku ke zpěvu může učitelka na základní škole, která před deseti lety vybírala adepty do pěvecké soutěže. Protože Sámer nikdy stydlivostí netrpěl, okamžitě se sám přihlásil. Po umístění na prvním místě šlo už všechno samo od sebe - zpíval a zpívá, kde se dá. Kvůli zpěvu nemá čas ani na další koníčky, snaží se najít volné chvilky alespoň na sport - hlavně plavání a tenis. A odkud pochází Sámerovo exotické jméno? Tatínek je Syřan, maminka Češka a synovu zpívání fandí oba.

Sámer Issa si splnil svůj sen a natočil album ve stylu R´n´B. O autentičnost stylu se staral američan Jorge Corante, který přivezl do Čech již předpřipravené základy, ty byly následně ve studiu Ondřeje Soukupa pod jeho dohledem doplněny zpěvy. Celé album dokončil Corante ve svém los angelském studiu. Album je velice pestré, titulní píseň Busted je syrovou ukázkou R´n´B´ bez příkras, skladba "Smile" autora Ondry Brzobohatého - citlivá balada - dává vyniknout Sámerově pěveckému talentu pro oblíbený žánr v plné šíři, duet s vynikající Martinou Balogovou "Adorable" bude pro mnohé velikým překvapením.

Na albu se objeví i jedna koververze, nikoliv však skladba ze soutěže, ale nová podoba hitu skupiny Mr. Mister Broken Wings. Album bude obsahovat tři skladby v češtině, zbytek byl nazpíván anglicky. Vedle nahrávání alba se Sámer tvrdě věnoval přípravě tanečních čísel pro svá vystoupení s tanečním týmem Dance 2XS. Autorkou fotografií v obalu CD je úspěšná módní fotografka Anna Kovačičová.

OBRÁZKY


Rychard Gere

25. ledna 2009 v 13:34 herci

Povolání: Herec
Věk: 59
Datum narození: 31. 08. 1949
Místo narození: Philadelphia, Pennsylvania, USA
Znamení: Panna

Životopis

Richard vyrůstal v severní části New Yorku v rodině pojišťovacího agenta Homera Gera a matky Doris. Celá rodina se věnovala hudbě, díky čemuž se naučil hrát na klavír, kytaru, trubku a mohl vytvářet hudbu pro školní divadelní představení. Po dokončení střední školy se rozhodl pro pokračování studia na University of Massachusetts, kde si vybral jako hlavní studijní obor filozofii a východní náboženství. Za dva roky však školu ukončil a začal působit v divadelním souboru Provincetown Playhouse, kde si zahrál hlavní role v několika hrách . Po ukončení sezóny s Provincetown se na krátkou dobu přesunul do Seattlu do dalšího divadelního souboru Seattle Repertory Theater.

První významné divadelní úspěchy zaznamenal v Londýně v roli Danny Zucca, muzikálu Pomáda (1973). V této roli pokračoval v Broadwayské produkci Pomády. Úspěchy zaznamenával v mnoha dalších významných inscenacích. Díky těmto úspěchům mohl v roce 1975 debutovat ve filmu Hlášení komisaři "Report to the Commissioner". Přestože to byla malá role, jeho dobrý výkon mu pomohl k další roli psychopatického vojáka ve válečném dramatu z druhé světové války Námořník v zelenomodrém "Baby Blue Marine" (1976).

První mezinárodní pozornost získal rolí italského cvoka Tonyho Lopanta v dramatu Hledání pana Goodbara "Looking for Mr. Goodbar" (1977), kde si zahrál s Dianou Keatonovou. Za svůj energický výkon byl pochválen mnoha kritiky a dostalo se mu mnoho nabídek na role podobných postav. Dalším filmem bylo drama Nebeské dny "Days of Heaven" (1978). Jedná se o příběh dvou mužů, jenž milují stejnou ženu. Bill (Richard Gere) je uprchlík, který prchá před chudobou Chicaga a soupeří se zářivě bohatým Texanem o lásku krásné Abby (Brooke Adamsová).

V roce 1979 získal značného divadelní pozornosti a cenu Theatre World Award za jeho výkon v dramatu "Bent". O rok přišla první zlomová filmová role v dramatu Americký gigolo "American Gigolo", která z Richarda učinila filmovou hvězdu. Tuto novou nálepku potvrdil v dalším filmem "An Officer and a Gentleman" (1982), kde si zahrál roli důstojnického uchazeče.

Richardova dobře nastartovaná kariéra se méně úspěšnými rolemi do počátku devadesátých let zpomalila. Obrovský zvrat přichází v romantické komedii "
Pretty Woman" (1990), kde si zahrál s Julií Robertsovou. Film o nemilosrdném obchodníkovi, který se zamiluje do chudé prostitutky. Zpět na pozici super hvezdy si zahrál v mnoha významných filmech Návrat Sommersbyho "Sommersby" (1993) s Jodie Fosterovou, Křižovatka "Intersection" (1994) se Sharon Stoneovou a První rytíř "First Knight" (1995) s Seanem Connerym.

Další relativně velké uznání získal za roli arogantního a mocného právníka v soudním dramatu Prvotní strach "Primal Fear". O rok později si zahrál ve dvou akčních thrillerech Rudý labyrint "Red Corner" a Šakal "The Jackal", kde roli Šakala ztvárnil
Bruce Willis. V roce 1999 se herecky opět spojil s Julií Robertsovou v romantické komedii Nevěsta na útěku "Runaway Bride". Film získal ubohé recenze, ale dokázal na vstupném vydělat 100 milionů dolarů.

S další kráskou
Winonou Ryderovou si zahrál v romantickém filmu Dr. T a jeho ženy "Autumn in New York" (2000). Tentýž rok v sarkastické komedii "Dr. T & the Women" o nelehkém životním údělu oblíbeného dallaského gynekologa, si zahrál spolu s Helen Huntovou, Farrah Fawcettovou, Kate Hudsonovou a Liv Tylerovou.

Posledními velkými hity byly filmy
Nevěrná "Unfaithful" a úspěšný muzikál Chicago s kráskami Reneé Zellwegerovou a Catherine Zeta-Jonesovou. Za svůj skvělý výkon v muzikálu získal ocenění Zlatý glóbus.

Od roku 1991 byl ženatý se supermodelkou
Cindy Crawfordovou. Ačkoliv je People Magazine označil za nejvíce vzrušující žijící pár na světě, tak se nakonec v roce 1995 rozvedli. V únoru 2000 mu dlouholetá přítelkyně herečka Carey Lowellová porodila syna Homera Jamese Jigma Gera. Pár se vzal v listopadu 2002.

Od dob studia východní náboženství mu zůstal jeho silný vztah k buddhizmu, díky čemuž má kvůli svým pro-tibetským aktivitám zakázaný vstup do Číny. Velmi se angažuje v aktivitách na pomoc Tibetu a podporu Dalai Lamy.

FOTO


Nicolas Cage

25. ledna 2009 v 13:27 herci

Povolání: Herec
Věk: 45
Datum narození: 7. 01. 1964
Místo narození: Long Beach, California, USA
Znamení: Kozoroh

Životopis

Nicholas Kim Coppola (Nicolas Cage) se narodil Augustovi Coppolovi a Joy Vogelsang. Vyrostl v Long Beach v Kalifornii a žil zde do svých 12 let, než se rodiče rozvedli a on se s otcem přestěhoval do San Franciska. Nicolas je synovec Hollywoodského režiséra Forda Coppoly. Svého strýce často v San Francisku navštěvoval a trávil s ním spoustu času. Předtím, než se objevil na filmovém plátně se rozhodl nepoužívat své rodné příjmení Coppola, aby si jej nespojovali s jeho slavným strýcem. Jméno Cage si vybral podle komiksového superhrdiny Luke Cage.

Nicolas se rozhodl stát hercem po shlédnutí výkonu Jamese Deana v "East of Eden". Herectví si zamiloval během navštěvování letní divadelní konzervatoře v San Franciscu. V 15 letech se rozhodl opustit střední školu a vydal se za hereckou kariérou. První herecký debut uskutečnil v televizním seriálu "Best of times" (1981). Svůj filmový debut prodělal ve celovečerním akčním filmu Dravé ryby "Rumble Fish" (1983). Válečného veterána si zahrál v dramatu Křídla "Birdy" (1984). Film získal zvláštní cenu poroty na MFF v Cannes 1985. Film Závody s měsícem "Racing with the Moon", pojednává o Californii v r. 1942. Vypráví příběh o nerozlučných přátelích Henrym a Nickym, o jejich láskách pár týdnů před odchodem do II. světové války. S Kathleen Turnerovou si zahrál v komedii Peggy Sue se vdává "Peggy Sue Got Married" (1986), která byla režírovaná Coppolou. Jeho role rockera nebyla dobře přijata.

Za svou roli milence Cher v romantické komedii Pod vlivem úplňku "Moonstruck" (1987) obdržel nominaci na Zlatý Glóbus pro nejlepšího herce. Film získal 3 Oskary, za hlavní ženskou roli (Cher), za vedlejší ženskou roli (Olympia Dukakisová) a za nejlepší scénář (John Patrick Shanley). Jeho další role ve stejný rok v komedii Potíže s Arizonou "Raising Arizona", získala velmi kladný ohlas. Poprvé tak Cage odhalil svůj komediální charakter v jedné z jeho nejoblíbenějších rolí. Opakem byla hlavní role punk rockera "Vampire's Kiss" (1989), kde musel překonat svůj strach z hmyzu a dokonce v jedné scéně snědl živého švába. Za roli protivníka Laury Dern v romantickém dramatu Davida Lynche Zběsilost v srdci "Wild at Heart" (1990) získal Zlatou palmu na filmovém festivalu v Cannes.

V romantické komedii "Honeymoon in Vegas" (1992) si zahrál po boku Sarah Jessica Parker. Po mnoho úspěšných filmech se Cageho honorář pohyboval kolem 4 milionů dolarů za film. Za roli v psychologickém dramatu Opustit Las Vegas "Leaving Las Vegas" (1995) přijal honorář jen 240 000 dolarů, kvůli roli, která pro něj byla velmi významná. To se mu také vyplatilo, za spodobnění alkoholika získal Oskara a Zlatý glóbus pro nejlepšího herce.

Po tomto úspěchu ztvárnil roli superhrdiny po boku Seana Conneryho a své ženy Vanessy Marcilas v akčním hitu Skála "The Rock" (1996). Další velké hity v kterých si zahrál ve významných rolích byly akční "Con Air" (1997) a Tváří v tvář "Face/Off" (1997), kde si zahrál spolu s Johnem Travoltou. Po boku Meg Ryan se objevil v romantickém filmu Město andělů "City of Angels" (1998). Do akčních rolí se vrátil v slabě přijatém filmu "8MM" (1999) a filmu Počítání mrtvých "Bringing Out the Dead" (1999). Za veleúspěšný akční film 60 sekund "Gone in Sixty Seconds" (2000) s Angelinou Jolie, údajně získal honorář 20 milionů dolarů.

Další dvě hlavní role získal v romantických filmech Otec rodiny "The Family Man" (2000) a dramatu z druhé světové války Mandolína kapitána Corelliho "Captain Corelli's Mandolin" (2001), kde si zahrál s hvězdou španělského původu Penelope Cruz. V prosinci 2002 uskutečnil svůj režijní debut, nezávislým filmem "Sonny". Cage si také zahrál seržanta Joe Enderse v akčním válečném dramatu Kód Navajo "Windtalkers".

Jeho vztah s modelkou Kristinou Fulton vydržel jen několik let, ale přinesl mu syna Westona Coppolu Cageho, který se narodil v roce 1992. O tři roky později se oženil s herečkou Patricia Arquette. Oba se však na konci roku 2000 rozešli a později rozvedli. V srpnu 2002 se Cage opět oženil, tentokráte za Lisu Marii Presley. Manželství bylo opravdu velmi krátké a o tři a půl měsíce později se znovu rozvedl.


Angelína Jolie

25. ledna 2009 v 13:20 herci

ANGELINA JOLIE

Datum narození : 04. 06. 1975
Místo narození : Los Angeles, California, USA
Znamení : Blíženci
Angelina, celým jménem Angelina Jolie Voight, se narodila herečce Marcheline Bertrand a herci Jonu Voightovi. Do kontaktu s herectvím se dostala, již ve věku pěti let a to po boku svého otce v komedii režiséra Hal Ashbyho "Looking to Get Out". V jedenácti letech začala studovat herectví v divadelním institutu Lee Strasberga. Od šestnácti let začala pracovat jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Objevila se v hudebních klipech od skupin Meatloaf, Lemonheads, Lenny Kravitz a Rolling Stones.

Mimo Lee Strasberg Theatre Institute v New Yorku studovala na New York University, kde si také poprvé zahrála v divadelní produkci. Po absolvování školy začala pracovat ve skupině UCLA School of Cinema. Zde také natočila svůj první studentský film pod režisérským dohledem svého bratra Jamese Haven Voighta.

Jako herecký nováček se brzy objevila v malé filmové roli "Cyborg 2" (1993), film o kříženci člověka s robotem nebyl příliš úspěšný. O dva roky později získala první hlavní roli počítačového hackera v thrilleru Nebezpečná síť "Hackers", kde poprvé poznala chuť uznání. Ve filmu se seznámila se svým prvním manželem britským hercem Johny Lee Millerem. Vzali se krátce po natáčení. Na svatbu si Angelina vzala místo tradičních bílých šatů černékožené kalhoty a bílou košili, na kterou napsala svou vlastní krví jméno svého nastávajícího. Tento vztah jim však nevydržel ani rok.

Po účinkování v několika průměrných filmech, jako komedie "Love in all there is"(1996) a krimi thriller Ruce od krve "Playing God" (1997), kde si zahrála po boku Davida Duchovnyho. Za roli Cornelie Wallaceové v televizním dramatu "George Wallace" získala Zlatý Glóbus za nejlepší ženský herecký výkon a nominaci na Emmy. Snímek, který ji vynesl do světa hvězd se jmenoval "Gia", autobiografické televizní ztvárnění kontroverzního života modelky Gii Carangiové. Za tento film získala druhý Zlatý Glóbus a nominaci na Emmy. Brzy po těchto úspěších se objevila v několika televizních talk show a objevila se na mnoha obálkách velkých časopisů.

Díky těmto úspěchům dostává velké množství nabídek významných rolí, nakonec se objevila po boku Gillian Anderson, Ellen Burstyn a Seana Conneryho v romantickém dramatu Podoby lásky "Playing By Heart" (1998). Následující rok se stala součástí dalšího kvalitně obsazovaného komedii Mikeho Newellse Bláznivá runway "Pushing Tin", zde si zahrála po boku Johna Cusacka a Billyho Boba Thorntona. Ačkoliv film neměl zápornou kritiku, nedokázal finančně úspět. Ve stejný rok si zahrála po boku Denzela Washingtona v thrilleru Sběratel kostí "The Bone Collector".

Dalším velmi významným úspěchem byla role Lisy ve filmu Narušení "Girl, Interrupted" (1999). Zde hraje bezcitnou pacientku psychiatrické léčebny spolu s Winona Ryder.Za tuto roli získala cenu Akademie a Zlatý Glóbus pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Poté se opět vdala, tentokráte za 45 letého herce Billyho Boba Thortona.

V roce 2000 se objevila v kriminálním příběhu se silnými auty 60 sekund, kde si zahrála po boku Nicolase Cageho. Rok 2001 byl pro Angelinu opravdu úspěšný, nejprve se objevila v thrilleru Sedmý hřích "Original Sin", v němž si zahrála po boku Antonia Banderase. Následně pěkně tvarovaná ve filmovém ztvárnění veleúspěšné počítačové hry Tomb Raider, v hlavní roli Lary Croft stejnojmenném filmu "Lara Croft: Tomb Raider". Podle některých zdrojů se její manželství s Billy Bobem Thortonem v roce 2002 rozpadlo.

Angelina Jolie je matkou tří dětí. V roce 2002 adoptovala v Kambodži Madoxxe a v roce 2005 adoptovala Zaharu Marley z Etiopie

V součastnosti žije s Bradem Pittema spolu mají k adoptovaným dětem ještě vlastní dceru Shiloh Nouvel Jolie-Pitt.Britney Spears

24. ledna 2009 v 16:38 zpěváci

BRITNEY SPEARS

Povolání: Zpěvačka, herečka, modelka
Věk: 27
Datum narození: 2. 12. 1981
Místo narození: Kentwood, Louisiana, USA
Znamení: Střelec

Fotky 1319

Britney Spears je dcera Lynne, učitelky na základní škole, a Jamieho, pracovníka ve stavebním průmyslu. Má dva sourozence Bryana a Jamie Lynne. Měří 165 cm. Od čtyř let zpívala v místním kostele. V osmi letech Britney Spears odjela do Atlanty na konkurz do Disneyova Mickey Mouse klubu (Mickey Mouse Club). Tam sice tehdy neuspěla, protože tvůrci tohoto pořadu ji považovali za příliš mladou, než aby v něm mohla vystupovat. Přesto si jí všiml jeden z producentů a pomohl jí najít agenta v New Yorku.

Doprovázená matkou a mladší sestrou strávila Britney Spears několik letních prázdnin studiem v Professional Performing Arts School. V roce 1991 si zahrála v broadwayském představení Ruthless nastudovaném podle thrilleru The Bad Seed z roku 1956. V jedenácti letech se úspěšně stala členkou Disneyova Mickey Mouse klubu.

Na sezony roku 1993 a 1994 bydlela v Orlandu na Floridě, kde si zahrála v dětské show jako například tehdy dvanáctiletí
Justin Timberlake a Joshua JC Chasez - nynější členové skupiny 'N Sync a dále třeba Nita Booth (Miss Virginia 1998) nebo Ryan Gosling z Mladého Herkula.

Po zrušení Disneyova Mickey Mouse klubu začala chodit na střední školu doma v Luisianě. Po roce studia začala toužit znovu po vystupování a vrátila se zpět do New Yorku. Kde se seznámila s producentem Ericem Fosterem Whitem, který dříve pracoval s Boyzone, Hi-Five a Whitney Houston. Stále pokračovala ve středoškolském studiu za pomoci soukromých učitelů.

Začátkem roku 1998 bylo první album Britney Spears hotovo. Do obchodů se dostalo v lednu (...Baby One More Time) a to byl pro Britney osudový okamžik - bleskově se vyhouplo do čela snad všech světových hitparád.

Britney Spears si také získala fanoušky dobrou marketingovou strategií, když zpívala v supermarketech a nechala zřídit bezplatnou telefonní linku, na níž se hráli její písně. Její vzhled školačky, blonďaté culíky a těsný svetřík ve videoklipu Baby One More Time si našel okamžitě milióny fanoušků.

V současné době se snaží prosadit i na poli filmu, kde byla její první role v roce 2000 jako letuška v epizodní roli v thrilleru Longshot. Podle jejích slov ale chce aby hudba byla vždy na prvním místě.

V roce 2002 si zahrála hlavní roli ve filmu
Crossroads, v němž si zahrála Lucy.Lucy pořád piští, ale podaří se jí splnit si svůj sen: vystoupí jako zpěvačka v klubu.Ještě se Britney objevila v dalším filmu Austin Powers - Agent 003 Austin Powers in Goldmember, kde vystupuje sama za sebe.

Když je v roce 2004 na vrcholu své kariéry, vdá se za tanečníka
Kevina Federlina. Pro všechny byly zpočátku párem snů. To se následně změní jakmile Britney otěhotní. Kevin rozhazuje její peníze plnými hrstmy a tráví noci s jinými ženami a popíjením s kamarády. Každý den se objevují na titulních stranách bulvárních plátků a Brit to ignoruje, protože chce zachránit rozpadající se manželství. Porodí Seana Prestona a ani ne za pár měsíců otěhotní podruhé. Dovnímá se, že druhý potomek zachrání jejich vztah. Nestane se tak. Britney porodí druhého syna, obarví si vlasy na černo a podává kategoricky žádost o rozvod. Následně se psychicky zhroutí a ostříhá se dohola. Rodina ji donutí k pobytu v léčebně Promises v Malibu. Děti jsou svěřeny do péče Kevinovi.

30. října 2007 vydala konečně své 5. studiové album s názvem Blackout (Zatemnění), které slaví po světě velké úspěchy. Z alba už vzešly 4 singly: Gimme More,Piece Of Me,Break The Ice a Radar.

Zpěvačce nevydrží ale dobrá vůle příliš dlouho. Na začátku roku 2008 se psychicky zhroutí podruhé, tentokrát je to vážnější. Před svými vlastními syny se pokusí o sebevraždu (předávkovat se prášky). Do jejího domu je následně vyslána policie, sanitka a dokonce hasiči - vše je velmi dramatické a o to horší, že Britney nechce své syny vydat a drží je u sebe zavřené v domě. Policie najde v domě také dopis, který Britney napsala před pokusem o sebevraždu: "Cítím se tak zklamaná, zničená, zneužitá. Svět se ke mě nechová fér a já už nemůžu vůbec nikomu věřit. Cítím, že nejsem schopná splnit očekávání mojí rodiny a mých fanoušků. Možná by bylo lepší, kdybych byla mrtvá!"

Zpěvačka je po tomto incidentu zbavena svéprávnosti, přičemž kontrolu nad jejím životem teď řídí její otec Jamie Spears. Britney je ale už ze všeho špatného venku. Obnovila kontakt se svým kdysi bývalým manažerem Larrym Rudolphem, který se podílel na albech ...Baby One More Time, Oops...! I Did It Again a In The Zone a právě v těchto chvílích natáčí již 6. studiové album. To má dokázat, jestli je Britney ještě schopná kvalitných výsledků. Vše ale svědčí v její prospěch. Spolupracuje s těmi nejlepšími producenty mezi nimiž je i nejúspěšnější hudební producent současnosti, Timbaland.

7.9. 2008 si Britney odnesla z Video Music Awards hned tři ceny: za nejlepší popové video, nejlepší ženské video a nejlepší taneční video a to vše pro jeden jediný song, Piece of Me, který se ystal velkým hitem. Ještě před rokem byla na Video Music Awards Britney za trosku, nyní se po roce vrátila triumfálně zpět a potvrdila, že má pořád na to dostat se znovu do extraligy popu. V současné době už spatřil světlo světa singl Womanizer, kterému předcházel singl Circus. 2. prosince vyšlo na její 27. narozeniny její 6. studiové album, které již teď boří hitparády prodejnosti.

Britney Spears
Britney Spears


Tapety 58

Tapeta: Britney Spears
Tapeta: Britney Spears
Tapeta: Britney Spears
2005 -How I Met Your Mother (TV seriál) ("How I Met Your Mother) role: Abby


2004 -Britney Spears: In the Zone role: sama sebe


2004 -Fahrenheit 9/11 role: sama sebe


2003 -Sláva jen pro mrtvé (Pauly Shore Is Dead) role: sama sebeDiskografie 32


2008


2008


2008


2008Ryhanna

24. ledna 2009 v 16:24 zpěváci
Povolání: Zpěvačka, Modelka
Věk: 20
Datum narození: 20. 02. 1988
Místo narození: St. Michael, Barbados
Znamení: Vodnář

Životopis

Rihanna celým jménem Rihana Robin Fenty odstartovala vskutku dobře. Hvězda RnB a soulové scény, se narodila na Barbadosu v roce 1988. Jako teenager zpívala svým kamarádům a rodině jen pro zábavu. Jednoho dne ji její kamarád představil hudebnímu producentovi Evanu Rogersovi v New Yorku. Rogers byl velmi překvapen, jaký velký talent se v Rihanně ukrývá. Nahrál s Rihannou demo s 20 songy, hitem Pon de replay, které pak všechny poslal do vydavatelství Def Jam Records.

A vyšlo to.Její singl Pon de replay obletěl rádia celých Spojených států. Stejné úspěchy slavilo i její album Music of the sun, které bylo vydáno 30.srpna 2005. Rihanna prohlásila, že se nechala inspirovat interprety jako například: Alicia Keys, Beyoncé a Mariah Carey.Její album zní především ve stylu RnBb, hip hopu a soulu. Její první velký hit "Pon de Replay" se rychle vyskákal na druhé místo v amerických hitparádácha na 15 v Kanadě. Zrodila se nová RnB hvězda.

V dubnu 2006 Rihanna vydala druhé album A Girl Like Me a jeho hity jako například S.O.S, Unfaithful nebo Break it off ( duet se Seanem Paulem) opět vyhrávají na všech amerických hitparádách. K singlu S.O.S Rihanna natočila klip pro Nike, který se stal velmi uspěšným.

Dále na jaře 2007 vydala další své CD - Good girl gone bad, z něhož jsou zatím známé pouze dva hity - Umbrella (feat. Jay-Z) a Shut Up and Drive, který se objevil v rádiích a hitparádách teprve před pár dny (editováno 16/9/07). Song Umbrella se stal velmi populární a byl oceněn cenami MTV.

Sourozenci : 2 bratři (9 let,15 let)
Oblíbené zpěvačky : Alicia Keys, Beyoncé a Mariah Carey
Mazlíčci : 2 kočky ( Miss Kitty, Leo)

Ceny a nominace
2006: THE 20th JAPAN GOLD DISC AWARD 2006- Nováček roku
2006: MTV Video Music Awards - Nováček (nominace) - za klip SOS
2006: MTV Video Music Awards - Cena diváků (nominace) - za klip SOS
2006: MTV Video Music Awards Japan - Nováček - za klip Pon De Replay
2006: Teen Choice Awards - Nejlepší nováček - ženy
2006: Teen Choice Awards - Nejlepší R&B umělec
2006: MOBO Awards - Nejlepší R&B umělec
2006: BMI Urban Awards - Pon de Replay
2006: MTV Europe Music Awards - Nejlepší R&B umělec
2006: MTV Europe Music Awards - Píseň roku - SOS (nominated)
2006: Billboard Music Awards - Umělkyně roku
2006: Billboard Music Awards - Pop 100 umělec roku
2006: Billboard Music Awards - Hot 100 umělec roku
2006: Billboard Music Awards - Hot Dance Airplay píseň roku za píseň "SOS"
2006: Barbados Music Awards - Nejlepší album reggae/dancehall - Music Of The Sun
2006: Barbados Music Awards - Nejlepší taneční singl - Pon De Replay
2006: Barbados Music Awards - Píseň roki - Pon De Replay
2006: Barbados Music Awards - Album roku - Music Of The Sun
2006: Barbados Music Awards - Nejlepší nováček
2006: Barbados Music Awards - Zpěvačka roku
2006: Barbados Music Awards - Nejlépe prodávané album roku
2006: Barbados Music Awards - Umělec roku
2007: Barbados Music Awards - Umělec roku
2007: Barbados Music Awards - Umělkyně roku
2007: Barbados Music Awards - Cena za prodejnost
2007: Barbados Music Awards - Album roku
2007: Barbados Music Awards - Nejlepší soulový/R&B singl - Unfaithful
2007: Barbados Music Awards - píseň roku - Unfaithful
2007: NRJ Music Awards - Nejlepší mezinárodní píseň - Unfaithful

Brad Pitt

24. ledna 2009 v 16:22 herci
< td>

Brad Pitt

nar. 18.12.1963
Shawnee, Oklahoma, USA
Biografie
Brad sa narodil v Oklahome a vyrástol v mestečku Springfield, v štáte Missouri. Jeho matka sa volá Jane, otec - riaditeľ springfieldskej dopravnej spoločnosti - je Bill. Počas štúdií na strednej škole sa Brad venoval športom, bol členom školnej rady a zaujímal sa tiež o školské muzikály. Po prechode na University of Missouri sa začal zaujímať o žurnalistiku s reklamným zameraním a príležitostne tiež hrával v rôznych školských zábavných šou.

Po skončení štúdia odišiel do Californie, kde sa živil rôznymi spôsobmi od šoféra limuzín až po sťahovača chladničiek. Počas prácí pre firmu "el Pollo Loco" sa dokonca obliekal do masky obrovského kuraťa. Šťastie ho ale neobišlo a potom, ako prijal ponuku Ridleyho Scotta hrať v jeho THELME A LOUISE (1991) sa z neho začala pomaly ale isto stávať filmová hviezda. Kvôli účinkovaniu vo filme 12 OPÍC (1995) odmietol ponuku hrať s Tomom Hanksom vo filme APOLLO 13 (1995). Rola z 12 OPÍC mu nakoniec vyniesla nomináciu na Oscara.

V roku 1996 si od herečky Cassandry Petersonovej zakúpil panstvo v hodnote 1 ,7 milióna dolárov, situované v Južnej Californii a v tom istom roku začal chodiť s Gwyneth Paltrowovou. Kvôli roli vo filme SEDEM ROKOV V TIBETE (1997) má Brad zakázaný vstup na územie Číny. V 1997-om sa s Gwyneth rozišiel a v 1999-om sa zasnúbil s Jennifer Anistonovou.Pink

24. ledna 2009 v 13:31 zpěváci

Pink


Pink se skutečně jmenuje Alecia Moore. Narodila se Jamesovi a Judy Moorovým. Zatímco vyrůstala ve Philadephii, její otec hrál na kytaru písně od Roberta Dylana a Dona McLeana, což sloužilo jako inspirace pro začátek její hudební kariéry. Mladá Pink si velmi zamilovala hudbu a pokud nemusela mluvit, tak raději zpívala. Ráda chodila do Philly klubu místo, které jí umožnilo vyjádřit sama sebe zpěvem a tancem. Ve třinácti se seznámila s populárním tanečníkem z Philly klubu, se kterým začala tancovat a zpívat s jeho rapovou kapelou "Schools of Thought".

Ve čtrnácti složila svou první píseň. Psaním písní vyjadřovala své pocity, které získala během svého dětství a dospívání. Každý pátek večer navštěvovala klub Fever, kde zažila svých 5 minut slávy. Když jí některé vystoupení nevyšla, tak dokázala využít těchto negativních zkušeností jako palivo své ctižádosti.

Jeden pátek se v klubu zastavil obchodní zástupce z MCA Records, který hledal někoho, aby zaplnil místo v nové R&B-kapele. Písně Pink se mu zalíbili a požádal ji, aby se zúčastnila konkursu do skupiny s názvem Basic Instinct. Pink měla však pocit, že do skupiny nezapadá. Basic Instinct byl pro Pink jen přechodná záležitost. Další skupina, kde se Pink objevila, byla Choice. Přesto nedokázala v žádné skupině zapadnout, nejlépe se cítí jako sólová zpěvačka.

Jednoho dne se Pink zeptal Darryl Simmons, zda by pro něj něco nenapsala. Ona souhlasila a tím začala její vlastní kariéra.

Její debutové album "Can\'t Take Me Home" vytvořila na jaře 2000. Hned po uvedení se album stalo velmi oblíbené a získalo si samou chválu. První singl "There You Go", se ihned po uvedení dostal do TOP 40 nejhranějších singlů v USA.

Druhý singl "Most Girls", slavil stejné úspěchy jako jeho předchůdce, jestli ne více.

Její druhé album s názvem "M!ssundaztood" vydala v roce 2001. Odtud pochází velký hit Get the party started, který dostal cenu Grammy.

2004 Pink vydává další album Try this, tohle album se tak neuchytilo, protože je více rockovější, její styl. I když bylo celé album spíše pro rockovější fanoušky, uchytilo se několik hitů, jako je např God is a DJ, nebo Trouble. Na tohle CD navazovalo turné po celé Evropě(Try this tour 2004), kde poprvé také navštívila Českou republiku a své české fanoušky podstila v Sazce Areně.

Pink si dala delší pauzu a zničeho nic oznámila že se bude vdávat se svým přítelem Careyem Hartem. Seznámila se s ním na motokrosových závodech, pár byl velmi chaotický pořád se rozcházel. Až najednou Pink požádala Careyho o ruku, také na motokrosových závodech, kde s před 5 lety setkali, Hart příjmul, a 7. ledna 2006 se odehrála na kostarické pláži
svatba.

Téhož roku neskončila, vydala album I\'m not dead odkud pochází singl Stupid girls který uráží všechny namyšlené fifleny typu Paris Hilton, či Jessica Simpson. Od této doby je Pink Paris úhlavní nepřítelnkýní! Velkým hitem to neskončilo, potom následoval neméně úspěšný hit Who knew, či U+Ur Hand, Nobody knows. P!nk udělala už své druhé velké turné po Evropě(I'm not dead tour 2006), kde také už po druhé zaprouzdala i do Prahy. Po dlouhém tour navazovalo tour s Justinem Timberlake a také tour v Austrálii. Po vyčerpávájicích koncertech P!nk natočila dva videoklipy, Leave me alone(I'm lonely) a provokujécé Dear Mr. President, která byla zakázána v amerických rádii, jako provokace Georga Bushe. 15.dubna 2007 bylo i v České republice vydáno DVD Live from Wembley, zdomunteváno z koncertu z Anglického Wembley.

Roku 2008 šokovala rozchodem s jejím mužem Careym Hartem a zveřejnila zprávu o novém CD. Cd se jmenuje Funhouse a jejím prvním singelm byl trochu nekonzervativní videoklip jménem So what. Nastala vlna úžasu, jak se dokáže P!nk na svou scénu vrátit. Funhouse v ČR vyšlo 27.října.
Na rok 2009 P!nk chystá obrovské turné po celém světě. Opět se zde objevují dohady o tom, že se už po třetí podívá i do České Republiky.

Zajímavosti:
- bratr: Jason
- barva očí: modrá
- původní barva vlasů: blond

- výška: 162 cm
- má piercing v jazyku

Věk: 29
Datum narození: 8. 09. 1979

Místo narození: Doylestown, Pennsylvania, USA
Znamení: Panna2.-50 básniček

23. ledna 2009 v 13:03 zamilované básničky

51.Dobrou noc

Dobrou noc chtěla bych přát andílkovi kterého mám ráda.Až den skončí a v noc se změní,přeje ti ta, která s Tebou není.Přeje ti ta, která Tě v srdci nosívá,ať se ti v postýlce krásně usíná.Sladké sny Lásko.

52.Zase...

Zase je tu noc a já jdu snít,
alespoň v mých snech s Tebou chci být.
Měsíček se usmívá a hvězdy zdobí nebe,
spinkej sladce, miláčku - MILUJI JEN TEBE!!!!!

53.Miláčku..

Miláčku, čekám na Tebe v postýlce, ale dneska asi marně, viď? Čím jsme spolu více, tím víc trpím, když pak musím být sama. Moc mi chybíš, miláčku.

54.O Tvém milém úsměvu

O Tvém milém úsměvu, který mám tak ráda, nechám si celičkou dnešní noc zdát. Krásné a krásnější, ať i Tvé sny dnes jsou a Tvá tajná přání štěstí Ti přinesou

55.Přeji Ti...

Až očička svá budeš zavírat, tak ve snech se Ti bude zjevovat človíček, který Tě vášnivě miluje. Přeji Ti nejkrásnější sny o nás dvou, Broučku. Moc Tě miluji, andílku můj nejmilovanější. Tvoje...... Pétuška.

56. Dobrou noc

Právě je noc já na tebe vzpomínám,
po hvězdné obloze polibek posílám.
Krásnou dobrou noc a hezké snění, muži co tu se mnou v posteli není....

57.Ležím už v postýlce

Ležím už v postýlce, pomalu usínám.
Budu snít o tobě, pusinku posílám.
Až k tobě doletí chytni ji hned.
Budeš mít o nás sen slaďoučký jak med.
Miluji tě.

58.Jsi teplo, které nemám...

Jsi teplo, které nemám,
jsi slunce, které hledám.
Jsi stěstí, co mi schází,
jsi láska, na kterou se sází.
Jsi přenádherná květina,
co pomalinku usíná....

59.Na postýlce v nočním tichu

Na postýlce v nočním tichu já na Tebe vzpomínám,
ústa šeptají Tvé jméno,pak teprve usínám.

60.Nebe je pokryto černými mraky...

Nebe je pokryto černými mraky
a chladný vítr krutý je taky.
Kapičky vody padají tiše
a brouček utíká do svojí skrýše.
Jediná hvězdička není v mlze
a tu ti posílám po mléčné dráze.
PS:
Spi sladce Ty můj miláčku,
ať se Ti zdá krásný sen.
Posílám Ti pusinku,
na krásný nový den.

61.Až v postýlce

Až v postýlce budeš spát,
sen krásný si nech zdát,
že na světě někdo je,
kdo Tě stále Miluje!

62.Měsíc už spí a hvězdy již nevidím...

Měsíc už spí a hvězdy již nevidím,večernice již odešla a já uz taky musím jít.Odcházím do světa snů,snad tě tam uvidím.A až se ráno probudím, snad budu si přát ať se sny ve skutečnost promění.

63.Za pěkné noci...

Za pěkné noci na tebe vzpomínám,
po káždé hvězdičce polibek ti posílám.
Krásnou dobrou noc.

64.Zlehounka usínám...

Zlehounka usínám,
víčka svá zavírám
a rty mé šeptají
tvé jméno potají
a sním zas
na krátký čas,
budu plout po vlnách snění
až do rozednění.
Miluju tě a přeji Ti nejkrásnější noc.

65.Každý den

Každý den, když sluníčko jde spát,
chci Ti já překrásnou dobrou noc přát.
Ať se Ti zdá sladký sen,
peřinka Tě hladí jen.
Polštář ať Tě netlačí,
snad Ti přání postačí
Dobrou noc a sladké sny
z mého srdce přeji Ti.
Sladkou pusu na spaní
do krásného uspání.

66.Když usínám...


Když usínám, hvězd je plné nebe
a já v každé z nich, vidím jenom Tebe.
Už oči zavírám
a sladce usínám.
O Tobě si nechám zdát
jak mě máš asi rád ...

67.Líbám Tvé rty moc a moc...

Líbám Tvé rty moc a moc,
přeji Ti tím dobrou noc.
Ležím tu a sama usínám,
na Tebe a Tvoji lásku vzpomínám

68.Pohádka něžná bude se mi zdát...

Pohádka něžná bude se mi zdát,
jen a jen s Tebou bych ji chtěla prožívat!
Něžně Tě hladit ..., líbat ..., objímat ...,
všechnu svou něhu jen Tobě dát!
Tobě by se měla taky taková pohádka zdát,
o tom, jak krásné je někoho milovat!

69.Až...

Až dopluje ti polibek, budu já už spát, štěstím se tulit a s láskou vzpomínat. Pojď za mnou a přitul se jen, vždyť ty i já víme, že se milujem! Dobrou noc a krásné snění, přeje ta co s tebou není, jsi má láska, krásný spánek, přeji já tvůj andílek!

70.Měsíček na obloze svítí...

Měsíček na obloze svítí,
sluníčko šlo už dávno spát,
je čas do postýlky jíti
a dobrou noc Ti přát!

71.Až budeš večer Broučku usínat...

Až budeš večer Broučku usínat,
budu i já na Tebe vzpomínat!!!
Chtěla bych vedle Tebe být
a na dobrou noc Tě sladce políbit!!!

72.Sluníčko už spinká...

Sluníčko už spinká,
hvězd je plné nebe
a já ve svém srdíčku
nosím jen a jen Tebe!!!

73.Ty jsi moje štěstí

Ty jsi moje štěstí, ty jsi moje láska a já jsem doufám jediná Tvá kráska. Miluji Tě strašně moc a přeji Ti krásnou noc. Nezapomeň na to, že jsme Tvoje zlato!

74.Moje zlaté sluníčko..

Moje zlaté sluníčko, jen za Tebou letí moje srdíčko! Na dobrou noc Ti chce pošeptat, že miluji Tě už napořád, že láska jsi moje jediná, že jen s Tebou svět krasný se mi zdá. Teď už zavři víčka svá, sladké sny Ti přeji, lásko má.

75.Broučku...

Broučku, miluji Tě moc a moc, ani nevíš, jak dlouhá je bez Tebe noc! Doufám, že se Ti bude něco krásného zdát, abych Ti mohla ve snu sladkou pusinku dát! Dobrou noc!

76.Broučínku...

Broučinku můj maličký, venku svítí hvězdičky, každý večer, každou noc, chybíš mi tu strašně moc.

77.Ty jsi pro mě dar z nebe..

Ty jsi pro mě dar z nebe, slovy se nedá vyjádřit jak miluji tebe. Chvíle bez Tebe je moje utrpení, víc lásky snad na světě není. Dobrou noc zlatíčko miluji tě

78.Dobrou noc broučku můj...

Dobrou noc broučku můj. Má láska je k tobě veliká.Miluji tě víc než moc, aby si měl krásnou noc.Noc plnou snu o nás dvou, jak prožíváme lásku velikou.

79.Lásko...

Lásko, posílám pusinku na víčko, abych zahřála Tvé srdíčko. I když právě nejsi semnou, myslím na tvou kůži jemnou. Touha po Tobě spaluje mou duši, miluji Tě víc, než Ty vůbec tušíš. Teď už rychle spinkat běž nebo ráno nevstaneš:-)

80.Dobrou andílku..

Dobrou noc a krásný spánek, ať přiletí k Tobě od mých rtů vánek, ať pohladí Tě, kde budeš chtít a teď můžeš v postýlce i když sám...tak aspoň snít,dobrou můj andílku.

81.Vzpomínka

Vzpomeň si až hvězdy zhasnou, vzpomeň si na chvíli krásnou.Vzpomeň si až půjdeš spát, že je někdo kdo tě má rád.

82.Ve větvích už umlkají ptáci...

Ve větvích už umlkají ptáci,
za chviličku jistě půjdeš spát,
vzpomínka se za vzpomínkou vrací,
chci Ti ještě pozdraveni dát.
Dobrou noc Ti šeptá oknem vánek,
dobrou noc Ti dá i ztichly sad,
já přišla taky dobrou noc Ti přát.

83.Je temná noc a mně se chce spát...

Je temná noc a mně se chce spát,
co víc si můžu přát,než polibek Ti dát
a v klidu usínat...Říct Ti,lásko,miluji Tě
a nech si něco zdát...

84.Pozdě večer

Když pozdě večer usínám,jen na Tebe vzpomínám!Zrovna padá hvězdička a já si přeji,abych vešla do Tvého srdíčka.Hvězdička spadla a mě nezbývá než naděje,že na mě vzpomínáš tak jako já na Tebe!Hezky spinkej,hajinkej jak medvídek majinkej,zavři očka,ať si po tmě,Ať zdá se ti třeba o mě!Dobrou noc

85.Večer...

Večer, když jdu spát a ty jsi sám, nechám si lásko zdát, že Tě vedle sebe mám, vidím Tvé oči a slyším Tvůj hlas, chci být vedle Tebe lásko zas...a napořád.

86.Sluníčko!!

Sluníčko zapadá a mě tak napadá že mi chybý twoje rty!Sluníčko zapadlo a mě tak napadlá že mi chybýš jenom ty!!!:-*Miluju tě

87.Psst...

Psst.Tichunko, te´d pomalinku zavři očička, poslouchej ticho večera,najednou cítíš teplo na tvé tváři! Neotevírej očička to je moje pusinka na dobrou noc

88.Až večer..

Až se večer podíváš na nebe a ukradneš si tam jednu hvězdičku. Tak jí déj pusu a mysli na mě, protože to jsem já...

89.Chtěla bych...

Chtěla bych se stát na chvíli peřinkou v níž spíš, objevit se nachvilinku ve snu, který sníš.

90.Dobrou noc a krásné snění...

Dobrou noc a krásné snění, přeje ta která s Tebou není....kdo myslí jen na TEBE. Než půjdeš spát, běž se na nebe podívat. Kolik tam uvidíš hvězdiček, tolik Ti posílám pusinek. A jednu takovou jako měsíček:-*

91.Dobrou noc...

Dobrou noc......broučinku můj......přeji ti aby jsi měl klidný spánek......a proto ti posílám....večerní polibek....něžný jako letní vánek

92.Lásko moje...

Lásko moje právě usínám a přitom na tvé polibky vzpomínám - ve snu si nechám o mazlení s Tebou zdát-nemůžu se dočkat chvíle, kdy mě budeš v náručí zase hřát - posílám Ti polibek na víčka, ať máš taky krásný sen, vždyť víš, že mé srdíčko bije pro Tebe jen.

93.Dobrou noc a krásné snění...

Dobrou noc a krásné snění,
ten, kdo přeje, s Tebou není.
Někdy se snad setkáme,
snad si lásku vyznáme...
Ted už ovšem nech si zdát,
o kom víš, že má tě rád.

94.Ležím v posteli a usínám

Ležím v posteli a usínám,
na co lásko asi vzpomínám?
Na dny s tebou prožité,
štěstím celé poseté.
Ať se ti zdá krásný sen,
o mě lásko, o mě jen.

95.Ustlala jsem si..

Ustlala jsem si postýlku, vemu si noční košilku a usínat budu za chvilku. Špatně bych , ale spala, kdybych Ti dobrou noc nepopřála."KRÁSNÉ SNY MILÁČKU

96.Vždycky když usínám

Vždycky když usínám,každičkou noc. V postýlce
hajám si,přemýšlím o nás dvou,ptám se kdepak jsi,
A ne jen tak náhodou.Láska je nádherná,
když v srdci tě mám,posílám dobrou noc,
Pomalu usínám.

97.Až večer...

Až večer pyžámko si oblékneš,
až do postýlky ulehneš.
Až peřinkou se přikreješ a zavřeš očka svá.
Ta krásná chvilka nastane,
když láska ve snu povstane.
Pusinku pro krásné snění na křídlech Ti posílám,
oddej se zlato plně svým vzpomínkám a věř,
že jsi láska má,
jenž na světě je jen jediná.Dobrou noc.

98.Na postýlce...

Na postýlce v nočním tichu pořád na Tě vzpomínám.
Na obláčku po obloze polibek Ti posílám.

99.Když v noci...

Když v noci usínám, v postýlce Tě nemývám. Ve svých snech mám neustále Tebe, osud mi Tě přinesl z modrého nebe. Jsi andílek, který nade mnou v noci poletuje, hřející plamínek, který mé tělo rozpaluje...

100.Měsíček pluje po nebi...

Měsíček pluje po nebi, do okna se mi blýská. Já stále usnout nemohu, po Tobě se mi stýská!

prvních 50

23. ledna 2009 v 13:01 zamilované básničky

SMS Na dobrou noc
1.Tak pootevři okno své...

Dobrou noc lásko má,
do ouška bych ti ráda šeptala,
ale marně slova ze rtů plynou,
noční tmou se tiše linou.
Tak pootevři okno své,
ať hvězdy pošlou přání mé,
z duše tak moc upřímné,
ať se ti krásně sní,
do té doby, než se ráno rozední...

2. Dřív než půjdeš dneska spát...

Dřív než půjdeš dneska spát,
Dobrou noc chtěla bych ti dát,
Políbit tě lehce na rty,
Kousek sebe k tomu dát ti.

3. Zavři očka svý.....

Zavři očka svý, klidně, sladce spi. Kolébat Tě budou andilci malinci. A ti mají velkou moc, když Ti bude smutno, přijdou na pomoc. Pofoukaji to, co boli, Tvoje očka rozveseli. Na dobrou noc, posílám Ti pusinek moc moc moc.


4. Hezounky se vyspinkej

Hezounky se vyspinkej,
jen nádherné sníky měj.
A zítra jen samé štěstíčko,
pro moje skvělé sluníčko!

5. S láskou přeji krásné snění

S láskou přeji krásné snění, klukovi, co se mnou není. Krásné sny a klidný spánek, polibek Ti nese vánek. Tak dobrou noc lásko má, měsíc mi Tě pohlídá.

6. Moc mi tady někdo chybí

Moc mi tady někdo chybí,
ten nejmilejší ze všech lidí.
Spinkej krásně, ty můj broučku,
zavři očka pomaloučku.
Zavři očka, ať jsi po tmě,
ať se ti zdá něco o mně.

7. Chladný večer se již sklání

Chladný večer se již sklání, krásný den již usíná,
vzpomeň si že v této chvíli na Tebe někdo vzpomíná...

8. Spinkat vedle tvého těla...

Spinkat vedle tvého těla,
Moc lásko, moc bych teď chtěla.
A tak oči zavírám
A fantazii nechávám,
Ať s představou si pohraje,
Že já vedle tebe lehám,
Líbám tě na čelo,
Aby spinkat se ti krásně chtělo.

9. Ještě než večer půjdeš spát....

Ještě než večer půjdeš spát,
než zavřeš svoje víčka,
u postýlky chtěla bych ti stát,
líbat tvoje víčka.
Políbit na líčko,
dát pusinku na rtíčky,
přikrýt tvé tělíčko,
přát slaďoučké sníčky.
Popřát dobrou noc
a říct, že miluji tě moc.

10. Šeptám ti do noci...

Šeptám ti do noci,
krásné sny měj,
noc sklání se k půlnoci,
všichni už spěj.
A tak zavři už víčka svá,
Ať může k tobě ticho a tma…

11. Broučinku...

Broučínku už hajinkám
A dávám průchod myšlenkám.
Myslím na tebe,
Jak moc tě miluju,
Koukám se do nebe,
Obloze děkuju.
Za to, že poslalo mi anděla,
Co život můj překrásným dělá…

12. Noc když sklání se

Noc když sklání se k půlnoci,
tak nebe je plné hvězd,
měsíc, co svítí do noci,
při něm chtěla bych tě svést…
Líbat tě na ústa, na bříško
a TAM, kde to máš rád,
říkej mi při tom kočičko
a sladké sny už nech si zdát…

13. Jsi moje sluníčko...

Jsi moje sluníčko i můj mráček, písmenka posílám, neumím háček. Když večer usínám pláču jak dítě, pusinku posílám miláčku CHCI TĚ!!!

14. Ty jsi moje...

Ty jsi moje zlatíčko,
Pro tebe tluče mé srdíčko,
Miluju tě hrozně hodně,
Tak ať se ti zdá krásně o mně

15. Venku se již stmívá..

Venku se již stmívá, já musím jít spát,
na ústa Tě líbá, ten kdo Tě má rád.

16. Až večer pyžamko si oblékneš...

Až večer pyžámko si oblékneš,
až do postýlky ulehneš.
Až peřinkou se přikryješ a zavřeš očka svá.
Ta krásná chvilka nastane,
když láska ve snu povstane.
Pusinku pro krásné snění na křídlech Ti posílám,
plně svým vzpomínkám věř,
že jsi láska má,
jenž na světě je jen jediná.Dobrou noc.

17. Ať se Ti krásně usíná...

Lásko má jediná,
Ať se ti krásně usíná,
Ať máš sny sladké jako med,
Posílám pohlazení,
Polibek letí za ním hned,
Pro lásku, co teď se mnou není

18. Andělem...

Andělem dnes chtěla bych se stát.
Letěla bych až tam, kde Ty budeš spát.
Polibek na dobrou noc chtěla bych ti dát
ať krásně se ti usíná budu ti přát.

19. Až půjdeš spát...

Až půjdeš večer spát,
nezapomeň, kdo má tě rád.
Ten posílá sladké políbení, pohlazení,
nad které vskutku není,
ten ti posílá vzpomínku krásnou,
pro toho jsi a zůstaneš hvězdou jasnou.
Až ráno otevřeš po dlouhé noci své modré oči,
bude tu opět ta, za kterou hlava se ti točí.
Tobě můj miláčku
posílám tuhletu skládačku,
budu s tebou i celý den
i když jen v tvých představách
ČERT TO VEM !!!

20. Až slunce zapadne..

Až slunce zapadne tam v dáli já
budu vzpomínat, jak jsme se na sebe smáli.
Až oblohu pohltí hustá tma
budu vzpomínat na nás dva.
Až se mi oči zavřou spánkem
já chtěla bych být jen vánkem.
vánkem co k Tobě přiletí
a splyne s Tebou v jedno objetí.

21. Venku

Venku se již stmívá, já musím jít spát,
na ústa Tě líbá, ten kdo Tě má rád.

22. Zlatíčko moje..

Zlatíčko moje,
Chybíš mi moc,
Vždycky když usínám,
Každičkou noc.
V postýlce hajám si,
Přemýšlím o nás dvou,
Ptám se kdepak jsi,
A ne jen tak náhodou.
Láska je nádherná,
Když v srdci tě mám,
Posílám dobrou noc,
Pomalu usínám…

23. Dobrou noc

Dobrou noc lásko má, do ouška bych ti teď chtěla zašeptat. Ale marně plynou slova ze rtů mých, byť nahlas vyslovená, ty je neslyšíš.Jsi tam a já tady a dálka, co nás dělí, moje slova rozplyne do prostoru. Ale hvězdy je zachytí a měsíc je seřadí a vítr je zašeptá skrz otevřené okno tvého pokoje. A ty budeš vědět, že i když jsem tady a ty tam, naše srdce jsou spolu a naše láska je věčná jako prostor kolem nás!Miluji tě a přeji ti sladké snění do rozednění. Tvoje milovaná Pétuška.24. S TEBOU SE MI KRÁSNĚ USÍNÁ


Miluji Tě moc a moc,
chci byt s Tebou každou noc.
Jsi má láska jediná,
s Tebou se mi krásně usíná.

25. Chce se mi spát

Strašně moc se mi chce spát,
tak ti chci dobrou noc dát.
Já už skoro spím,
co se mi bude zdát nevím.
Snad to bude o nás dvou,
o spoustě hvězd nad hlavou.

26. Je večer

Je večer, už se stmívá, na ústa tvá tě líbá, ten kdo tě má rád. Já mít kouzelný prsten, ty víš co bych si přál, já polibek na dobrou noc ti dát a vedle tebe usínat!!!

27. Chci cítit....

Chci každou noc vedle tebe usínat,cícit tvou vůni,tvuj dech a tvůj něžný polibek......


28. na dobrou noc

Dřív než půjdu spát, chci ti krásnou noc přát, ať splní se ti ten nejtajnější sen,ať se probouzíš v ten nejkrásnější den,ať mě navždy v srdci máš, a stále na mě vzpomínáš...

29. Dobrou noc

Až večer usneš, snad alespoň dojde ke splynutí našich duší. Chybíš mi moc, mé srdíčko jen pro Tebe neustále buší. Těžko je mi bez Tebe, smutný je tento čas, jak rád bych Tě viděl zas. Miluju Tě broučku moc, hezky se vyspinkej a krásnou dobrou noc :-*****

30. Na dobrou noc pro miláčka

Když medvídek ukládá svou hlavu na polštář zač cítím ve své dlani tvou krásnou nežnou tvář je noc a já ti chci jen říct lásko moc a moc dobrou noc miluju tě

31. Dobrou noc

Až půjdu večer spát, chtěla bych se s Tebou pod peřinkou hřát. Leželi bychom celou noc vedle sebe a stoupali společně do sedmého nebe. Budeme se vznášet možná i výš, buď stále se mnou, buď čím dál blíž. Miluju Tě andílku a strašně moc, hezky se vyspinkej, krásnou dobrou noc :-*****

32.Přání na dobrou noc

Dobrou noc lásko má,
do ouška bych ti ráda šeptala,
ale marně slova ze rtů plynou,
noční tmou se tiše linou.
Tak pootevři okno své,
ať hvězdy pošlou přání mé,
z duše tak moc upřímné,
ať se ti krásně sní,
do té doby, než se ráno rozední.

33.Na dobrou noc...

Když se dívám do tvých očí,
celý svět se se mnou točí.
Když mě hladíš ve vlasech,
tak chci moc být ve tvých snech.
Když se s tebou večer loučím,
tak krásný den opět končí.

34.Lásko...

Lásko! Posílám Ti tolik pusinek, kolik je v galaxii hvězdiček. Dobrou noc a sladké sny.
Než večer usneš a půjdeš spát, vzpomeň si na toho, kdo má Tě rád.

35.Dobrou noc lásko...

Dobrou noc, lásko! Podívej se z okna ven, uvidíš tam nebe plné hvězd. Až ty hvězdičky všechny spočítáš, vynásob je nekonečnem a zjistíš, kolik váží má láska k Tobě

36.Miláčku...

Miláčku, už pomalu usínám. Usínám bez Tebe a myslím jen a jen na Tebe. Kéž bys byl teď vedle mě v pelíšku a já Ti mohla dát pusinku na dobrou noc. Kéž bys byl vedle mě a já Ti mohla pošeptat do ouška: jak ráda Tě mám Kéž bys byl vedle mě a já Tě mohla něžně hladit po celém Tvém slaďoučkém těle….LÁSKO moje přeji krásnou noc ...

37.Chtěla bych

Chtěla bych už jít spát, ale néjraději s Tebou se pod peřinkou hřát. Proto Ti alespoň posílám něžný polibek na tvé sladké rty na dobrou noc a zlehkým pohlazením co posílám po vánku Ti přeji sladké sny.

38.Miluji Tě...

Miluji Tě moc a moc,
chci byt s Tebou každou noc.
Jsi má láska jediná,
s Tebou se mi krásně usíná.

39.Sladce se vyspinkéj....

Sladce se vyspinkej, Miláčku můj,
usínej s jistotou, že jsem jen Tvá.
Ty jsi to nejcennější, co v životě mám,
na oplátku Ti já svou lásku dám.
Pomalu zavírej svá krásná očka,
těším se na Tebe, nemůžu se dočkat.
Miluji Tě lásko, miluji Tě moc,
já chci Ti jen popřát sladkou a dobrou noc.

40.prozba

KDYŽ NOC SE SNÁŠÍ NAD STÁJÍ ,TVÉ RTY MI SLADCE ŠEPTAJÍ...JÁ POLIBKEM TI LÁSKU CHCI DAT ALE I TY MUSIŠ PRO TO NĚCO UDĚLAT. ZLEHOUNKA PAK USÍNAM A NA PĚKNÉ CHVILKY VZPOMÍNAM. A DOUFAM ŽE A I TY SI VZPOMENEŠ,NEŽ PUJDEŠ SPAT ŽE SVĚTEM BLOUDÍ TEN KDO TE MA POŘAD RÁD.41.ŠEPTÁM


Zlehounka usínám,
víčka svá zavírám
a rty mé šeptají
tvé jméno potají
a sním zas
na krátký čas,
budu plout po vlnách snění
až do rozednění.
Miluju tě a přeji Ti nejkrásnější noc.

42.Dobrou noc zlatíčko...

Dobrou noc já chci ti dát,
ty jsi ten co má mě rád.
Ten kdo šeptá miluji tě,
ten co říká lásko chci tě.
Tak krasný sny nech si zdát,
i já teď budu usínat.

43.Dobrou noc a krásné sníky

Dobrou noc a krásné sníky a pusinku na tvé rtíky.Úsměv máš jak sluníčko,hreje a ne maličko.Když se díváš tak, já taju,nevím co s tím-nemáš radu?

44.Dobrou noc

Líbám Tvé rty moc a moc,
přeji Ti tím dobrou noc.
Ležím tu a sama usínám,
na Tebe často vzpomínám

45.Dobrou noc

Ať se ti krásně usína,
když noc tě celýho objímá,
a krásné sny ať se ti zdají,
noční skřítci mi tě pohlídají,
a pusinku ti za mě dají.

46.Je moc pozdě a já jdu už spát...

Je moc pozdě a já jdu už spát,
ale ještě před tím ti dobrou noc chci popřát.
Chtěla bych ti celý svět dát,
A celou svou něhou a láskou o Tebe pečovat.

47.Až...

Až utichne hlas skřivánka vše bude tiše spát,
tu zavři oči své a vzpomeň si,kdo Tě má tolik rád.

48.Na obloze...

Na obloze vidím hvězdy.Snad přinesou nám samé štěstí.Sny sladké ať v noci máš. A nádherně se vyspinkáš.

49.Noc...

Noc se už tiše blíží,
hvězdy na nebi se leskle vzhlíží.
a já stále čekám na ten den,
kdy budeme spolu jen.
Třeba dnes v tom krásném snění
objeví se Ten, co tu se mnou není.
I Tobě přeji já,
ať ty sny jsou aspoň dva.

50.Až..

Až budeš za chvilku usínat v postýlce, budu i já na tebe myslet velice. Posílám ti na dobrou noc krásný sen, který zdát se bude nám dvěma jen. Polibek ti posílám, ať se ti krásně usíná.