Vítejte na mém blogu :-)

Prosinec 2009

Yorkšírský teriér

30. prosince 2009 v 20:58 Rasy psů

Jak a jak často mám svého jorka koupat?

Něco o tom, jak je to s koupáním našich miláčků.

Doporučuje se jorka koupat každé 2 až 3 týdny - a když je to nutné, tak i častěji. Vlastně vždy, když si myslíte, že je čas. Vše ostatní, co jste o tom slyšeli, můžete klidně zapomenout. Je ryzí nesmysl, jestliže Vám někdo říká, že se má jorkšír jen minimálně koupat.

Předtím, než s koupáním začnete, je nutné zabezpečit uši proti vodě. Srst při šamponování moc necuchejte a chraňte hlavně oči. Ne každý psí šampon je vhodný pro jorky, buďte proto při své volbě šamponu opatrní.

A takto koupeme jorka:

 • dobře našamponujte psa

 • popř. proces opakujte (když je srst příliš mastná nebo silně naolejovaná) a potom srst vypláchněte

 • naneste kondicionér a nechte ho působit

 • dobře vypláchněte a vysušte ručníkem (ne moc zacuchat)

 • mokrého psa vysušte fénem do sucha

V zimě a při studeném počasí nikdy nenechte vlhkého psa volně pobíhat. Když během fénování srst kartáčujete, bude proces schnutí rychlejší, srst bude také hladší - a to je efekt, který si přejeme. Nakonec nastříkejte na kartáč nebo přímo na srst ochranný sprej a rovnoměrně vkartáčujte. Pěšinku na zádech udělejte uprostřed pomocí hřebenu.

Jak pečovat o srst?

Chcete vědět, jak často česat jorka, jak správně pečovat o jeho dlouhou srst? Čtěte!!!!

Je nutno srst denně česat a kartáčovat, aby srst nezfilcovatěla. Po procházce se mohou udělat v srsti cucky nebo se do ní mohou zamotat malé větvičky. Uvolněte nejprve tato místa prsty a teprve potom je češte a kartáčujte. Při neopatrném zacházení se může srst polámat, místo toho, aby pěkně rostla. Dvakrát až třikrát týdně použijte na srst sprej, který pomáhá srsti stát se odolnou. Vhodné je používat dobrý kondicionér s olejem - srst je poté dobře chráněna. Když chcete, aby srst byla nakonec krásná, dobře rostla, měli byste ji chránit.

Jorkšír je známý svou dlouhou srstí a červenou mašličkou na culíku. To však není bez účelu, gumička nebo sponka má funkci udržet dlouhou srst na hlavě mimo obličej, aby se minimalizovaly záněty očí. Používáte-li gumičku, dejte pozor, aby nebyla příliš utažená. To může mít za následek lysinu na hlavě, kde se mohou držet kožní plísně, které vedou k vypadávání srsti.

Co dělat, když se srst jorka stále láme a neroste?

To může být zakotveno již v rodokmenu. Většinou ale chybí srsti důležité výživné látky. Velmi dobrým preparátem je "Hypercoat", který se denně přidává do jídla a/nebo "Biotin Forte" v tabletách nebo jako prášek. Důležité ale je takovou kúru zavést dlouhodobě, aby to vedlo k jistým výsledkům. Základem je především pravidelná péče o srst pomocí kvalitních produktů (šampon, kondicionér a sprej).

Správná péče o jorkšírského teriéra

Dočtete se co vše si pořídit, jak pečovat o uši Vašeho malého kamaráda.

Většina lidí považuje péči o jorkšírského teriéra za velice problematickou. Ale tak to nemusí být. Péče zabere více času než u jiných plemen a také pomůcek je potřeba mnohem více. Je nutné počítat s určitým množstvím vydaných peněz. Nešetřete ale na špatném místě, neboť speciální produkty pro péči o srst jorka jsou obvzlášť důležité.

Základní vybavení:

 1. antistatický hřeben - pokud možno žádný kovový hřeben, neboť tento srst vytrhává

 2. velmi dobrý, speciální drátěný kartáč

 3. speciální šampon (nikdy normální šampon, který nepoužíváte pro sebe, neboť lidská pokožka má jiné Ph). Také většina psích šamponů není vhodná pro jorkšírské teriéry, i když je na nich obrázek jorka.

 4. odpovídající kondicionér

 5. speciální sprej - vhodný pro péči o srst mezi koupáním

Současně s produkty k péči o srst potřebujete 2 nebo 3 gumičky do vlasů, lehké vodítko, pelíšek nebo košík, deku, misku na jídlo a vodu, příp. kapky do očí, uší a prostředek na zuby.

Péče o uši

Srst, která roste s ušním boltci je nutné čas od času prsty vytrhat. Vnější část ucha je nutno čistit. Nikdy nepoužívejte vatové tyčinky k čištění vnitřku ucha. Toto čištění přenechejte raději Vašemu zvěrolékaři nebo chovateli. Někteří psi jsou napadeni ušními roztoči, nebo je získají od jiných, cizích psů při hře. Doporučuje se pravidelná péče o uši jednou týdně nebo každé 2 týdny.

Horní třetina ucha by měla být vždy oholena. Na to je vhodné použít malý holící strojek. Srst na okraji ucha zastřihněte pomocí malých zakulacených nůžek. Dávejte pozor - psi často hýbají hlavou a mohlo by se něco stát. V případě, že srst na horní třetině uší není již ve štěněcím věku pravidelně holena, nemusí se uši postavit. Až do doby, než se kompletně vymění chrup, mohou uši padat přesto, že již předtím stály. Nemusíte mít strach, toto se většinou samo vyřeší. Kdybyste si ale měli dělat starosti je, když se uši nestaví i když se o uši pravidelně správně staráte. Zeptejte se svého chovatele - jsou pomocné prostředky, které podporují stání uší.

Jak balíčkovat psa

Potřebujete poradit s balíčkováním srsti Vašeho jorka?


Vybrali jste si plemeno, jehož dominantním znakem není jen minimální velikost, ale hlavně dlouhá srst, jenž je na výstavách jedním z několika hlavních posuzovaných znaků. Pro dosažení co nejkrásnější a nejdelší srsti je nutné se její úpravě a péči o ni důsledně věnovat.

K uchování krásné a dlouhé srsti ve výstavní kondici srst natáčíme neboli balíčkujeme. Opět bychom mohli doporučit radu zkušeného chovatele, bez které se v tomto případě začátečníci asi neobejdou.

Doporučený postup

Psa vykoupeme, dle potřeby a zvyku dáme kondicionér nebo zábal, opláchneme. Důkladně vyfénujeme srst, aby nezůstala vlhká. Veškeré uzlíky a zamotanou srst opatrně rozčešeme. Po vysušení je nutné ponechat pejska nějakou dobu volně pobíhat, aby vlas přirozenou cestou ztratil přebytečnou vlhkost a nebyl zabalíčkovaný vlhký. Je nutné dát pozor na dlouhé fousy a vlasy stahující se do culíku a fixovat je froté gumičkou. Pejska nepouštíme venčit, znečištěná a vlhká srst se nedá kvalitně a bez poškození zpracovat do balíčků.

Připravíme vše potřebné - olej na balíčkování (spray nebo kapky), balíčkovací papír, balíčkovací igelity, gumičky malého průměru, kartáče a hřebeny. Nesmíme zapomenout na vhodnou podložku, na níž se pes bude cítit bezpečně a nebudou mu podjíždět nohy. Nevhodnější je kus koberce, který nám pokryje pracovní plochu a nevlní se při sebemenší manipulaci se zvířetem. Zachování této podmínky je nutné zejména v případě, kdy balíčkujeme pejska poprvé v jeho životě, což většině jedinců přináší nemalou námahu a stres.


Samotné balíčkování provádíme dle rady chovatele. Každý chovatel má své zvyky a je pravděpodobné, že se návody jednotlivých chovatelů budou mírně lišit. Základ však bude stejný, neboť balením zpracováváme srst do pramenů rozdělených pěšinkami tak, aby se neničila pohybem pejska jak doma, tak v přírodě. Dbáme při tom na přirozený směr růstu srsti, zejména v podpaží a na hrudi. Cílem je dosažení maximální ochrany srsti a pohodlí psa. Každý vytvořený pramen pročešeme, podložíme pásem balíčkovacího papíru, zakápneme olejem nebo jiným balíčkovacím přípravkem a zabalíme nejprve jako psaníčko a pak zarolujeme a zafixujeme přiměřeně utaženou gumičkou. Tímto vznikne jeden balíček. Dbáme na to, aby z balíčku po zabalení nevykukovaly konečky srsti, ta se pak olamuje. Příčinou může být krátký balící papír.


Začínáme od hlavy, kde uvolníme froté gumky svazující fousy a culík, vytvoříme balíček na hlavě místo culíku. Další dva balíčky vytvoříme po stranách čenichu (fousy) a čtvrtý na bradě. Tím zamezíme okusování srsti na hlavě, jelikož právě na hlavě se srst špatně pěstuje, přichází do styku s vodou a potravou a fousy se snadno okusují. Pokračovat budeme od opačného konce psa - od ocásku. Další balíček vytvoříme na ocase, na zadní noze nahoře a dole, srst pod řitním otvorem rozdělíme pěšinkou a pokud je dost dlouhá, tak ji přidáme do balíčku nahoře na zadní noze.V případě štěněte nebo nedostatečně dlouhé srsti uděláme pod zadečkem zvláštní balíček, který měníme dle potřeby (z hygienických důvodů). Pokračujeme po obou stranách těla až na krk, na předních končetinách vytvoříme podle potřeby 1-2 balíčky. V případě většího pejska doděláme ještě jeden balíček za tím prvním na čenichu, volnou srst na uších a před nimi rovněž zabalíme. Doplníme balíčky na hrdle a na hrudi - opět v počtu potřebném podle velikosti zvířete. V těchto místech je třeba věnovat pročesání a úpravě balíčků zvýšenou pozornost, neboť zde srst nejčastěji plstnatí. Raději děláme balíčky drobnější a ve větším počtu. Na závěr pejska položíme na záda o doděláme balíčky na břiše.

Nedílnou součástí balíčkování je i výběr vhodného oblečku, materiálu i střihu. Pejsek je do něj oblečen po zabalíčkování a má jej na sobě prakticky stále. Jedná se nejenom o ochranu balíčků před poškozením, ale i o bezpečnost psa, který se může v nestřeženém okamžiku za cokoli o balíček zachytit.

Tímto způsobem upravujeme pejska přibližně jednou týdně, v zásadě podle potřeby můžeme interval zkrátit nebo prodloužit. Obleček je vhodné vyměňovat častěji, rovněž balíčky na hlavě měníme nejlépe každý den. Ostatní balíčky na těle ponecháváme vždy do dalšího koupání.

Jakou používat kosmetiku?


Udržet srst vašeho pejska v dobré kondici vyžaduje mnoho úsilí a času. A také si žádá dobrou, kvalitní kosmetiku. Na našem trhu najdete spoustu kvalitních značek. Je však velmi těžké vybrat tu nejvhodnější. Ne pro každého jedince i stejného plemene je vhodná stejná kosmetika. Nejlepší je každý jednotlivý přípravek vyzkoušet. I zde platí, že to nejdražší nemusí být to nejlepší, ale na druhou stranu, pokud chcete napěstovat krásnou a dlouhou srst nevyplatí se šetřit. Je však nutné si uvědomit, že kosmetika prodávaná v ČR je atestovaná a její cena je do jisté míry přizpůsobena našim finančním možnostem.

Jste- li začínající chovatel a nevíte si rady s výběrem kosmetiky, požádejte zkušeného chovatele, aby vám poradil. Je nepsaným pravidlem, že chovatel od něhož jste si štěně zakoupil Vám takovou radu má poskytnout. Sám nejlépe ví, jakého jedince Vám prodal a Vaším zájmem o plemeno by měl být potěšen.
zdroj-yorkie.cz

Péče o srst psa


Alba + písně

30. prosince 2009 v 17:09 Linkini
Třetí studiové album od Linkin Park. Oficiálně vyšlo 14. května 2007, ovšem již o něco dříve

"prosáklo" na internet. Obsahuje Alternativní rock a Hard rock, je velice odlišné od předchozí tvorby této skupiny. Singly tohoto alba jsou What I've Done a Bleed It Out.

Jméno alba je odkazem na Doomsday clock (Hodiny konce světa) kde jsou "Minuty do Půlnoci" mírou přinblížení se lidstva k Nukleární či Ekonomické Apokalypse. Ve chvíli oznámení tohoto alba tyto hodiny ukazovaly za 5 minut půlnoc...Jste si jistí, že si jej chcete stáhnout? A pokud ano, poslouchejte písničky ve správném pořadí, prosím.....;)


Seznam stop:
 1. Wake (1:30)
 2. Given Up (3:10)
 3. Leave Out All the Rest (3:18)
 4. Bleed It Out (2:54)
 5. Shadow of the Day (4:50)
 6. What I've Done (3:29)
 7. Hands Held High (3:53)
 8. No More Sorrow (3:38)
 9. Valentine's Day (3:15)
 10. In Between (3:14)
 11. In Pieces (3:37)
 12. The Little Things Give You Away (6:23)Jay-z feat.Linkin Park(2004)
Na toto album Linkin Park zaznamenali jejich předchozí písně se známým raperem Jay-Z. Jedná se spíše o hip hop než něco jiného. Opravdu nemám rád Jay-Z - a to právě od chvíle, kdy vyšlo toto album - ale je to součástí diskografie Linkin Park, proto ani zde nechybí...


Seznam stop:
 1. Dirt off Your Shoulder/Lying from You (4:04)
 2. Big Pimpin'/Papercut (2:36)
 3. Jigga What/Faint (3:31)
 4. Numb/Encore (3:25)
 5. Izzo/In The End (2:44)
 6. Points of Authority/99 Problems/One Step Closer (4:55)

Linkin Park-Meteora(2003)

Druhé studiové album od Linkinů obsahující rapcore, hip hop a elektronickou hudbu. Pravděpodobně zatím nejúspěšnější album vydané skupinou Linkin Park.
Second studio album by Linkin Park containing rapcore, hip hop and electronic music. Probably the most successful one.

Seznam stop:
Foreword (0:13)
 1. Don't Stay (3:07)
 2. Somewhere I Belong (3:33)
 3. Lying from You (2:55)
 4. Hit the Floor (2:44)
 5. Easier to Run (3:24)
 6. Faint (2:42)
 7. Figure.09 (3:17)
 8. Breaking the Habit (3:16)
 9. From the Inside (2:55)
 10. Nobody's Listening (2:58)
 11. Session (2:24)
 12. Numb (3:07)
Linkin Park-Reanimation(2002)

Numetalové remixové album písnišek skupiny Linkin Park z předchozího alba Hybrid Theory, ovšem za použití i dalšího předchozího materiálu. Vysoce doporučuji.


Seznam stop:
 1. Opening (1:08)
 2. Pts.of.athrty (Jay Gordon Re-mix) (3:46)
 3. Enth E Nd (Kutmaster Kurt Feat. Motion Man) (4:00)
 4. [Chali] (0:24)
 5. Frgt/10 (Alchemist feat. Chali 2na) (3:32)
 6. P5hng Me A*wy (feat. Mike Shinoda, Stephen Richards) (4:38)
 7. Plc.4 Mie Haed (Amp Live featuring Zion of Zion I) (4:21)
 8. X-Ecutioner Style (X-Ecutioners featuring Black Thought of The Roots) (1:50)
 9. H! Vltg3 (evidence And Dj Babu Of Dialted Peoples Feat. Pharoahe Monch) ( 3:31)
 10. [Riff Raff] (0:22)
 11. Wth>You (Chairman Hahn featuring Aceyalone) (4:12)
 12. Ntr\Mssion (0:29)
 13. PPr:Kut (feat. Cheapshot, Jubacca, Rasco, Planet Asia) (3:26)
 14. Rnw@y (Backyard Bangers featuring Phoenix Orion) (3:13)
 15. My{Dsmbr -(Mickey P. featuring Kelli Ali) (4:18)
 16. [Stef] (0:10)
 17. By_myslf (josh Abraham & Mike Shinoda Feat. Stephen Carpenter Of Deftones) (3:43)
 18. Kyur4 Th Ich (Chairman Hahn) (2:33)
 19. 1stp Klosr (The Humble Brothers featuring Jonathan Davis of Korn) (5:46)
 20. Krwlng (feat. Mike Shinoda, Aaron Lewis of STAIND) (5:40)
 21. Buy Myself (Marilyn Manson) (4:26)

Odkazy:
formát waw
http://rapidshare.com/files/11305482/LPRupSoul519.RAR

Heslo:
(žádné)


Hybrid theory(2000)
-Hybrid theory(2000)

První studiové album od skupiny Linkin Park. Obsahuje něco mezi metalem a hip hopem, nebo tedy rap-rock, pokud chcete.
Toto album se dostalo mezi 1001 Alb, Které Musíte Slyšet Než Zemřete ve stejnojmenné knize sestavené Rebertem Dimerym.


Seznam stop:
 1. Papercut (3:04)
 2. One Step Closer (2:35)
 3. With You (3:23)
 4. Points of Authority (3:20)
 5. Crawling (3:29)
 6. Runaway (3:03)
 7. By Myself (3:09)
 8. In the End (3:36)
 9. A Place for my Head (3:04)
 10. Forgotten (3:14)
 11. Cure for the Itch (2:37)
 12. Pushing Me Away (3:11)
+ bonusové písně
 1. Papercut - live (3:04)
 2. Points of Authority - live (3:20)
 3. A Place for my Head - live (3:04)
 4. My December (4:19)
 5. High Voltage (3:45)
Linkin Park - A Thousand Suns - 2010

Linkin Park

A Thousand Suns

2010

Nové album LINKIN PARK jako nejočekávanější rockové album roku 2010 je tady! A Thousand Sun koprodukovali Rick Rubin (Red Hot Chili Pepers, Johnny Cash) a za Linkin Park Mike Shinoda, tedy duo, jež spojilo síly už před třemi roky na albu Minutes To Midnight. Linkin Park jsou nejúspěšnější rockovou formací poslední dekády. Jejich dosavadní 3 studiová alba patří k zásadním milníkům vývoje rockové hudby posledních 10 let. Hned to první Hybrid Theory z roku 2000 zahýbalo mohutně celou scénou a stálo na začátku fenoménu žánru "New Metal". Linkin Park dokázali oslovit nejenom početné zástupy fanoušků, ale stali se zároveň velkou ispirací pro řadu následovníků ale i nespočet plagiátorů. "Linkini" byli však vždy o krok vpřed a tak není divu, že aktuálně využívají k prezentaci své novinky internet a fenomém sociálních sití jako Twitter, Facebook a Myspace. V červenci si například fanoušci mohli stáhnout audio stopu s úryvky z nového singlu "The Catalyst" a zúčastnit se soutěže Linkin Park, Featuring You" v podobě nejzajímavějšího remixu nového singlu. Vítěz této soutěže, který je z Polska, se následně zúčastnil finálního dokončení nového alba ve studiu s Linkin Park. "Naše alba jsou především nositeli kapelových hudebních myšlenek a plánů, ale ponechání kousku místa nápadům našich fandů nám připadá jako logické potvrzení skvělých vztahů", řekl Shinoda. "Vůbec nevíme, do čeho jdeme, ale bude to určitě výborná zábava. Naši fanoušci mají fůru kreativity, jsem si tedy jist, že přijdou s něčím úžasným." Samotný pilotní singl "The Catalyst" se stal v našich rádiích ihned senzací a důkazem toho je drtiví nástup v hitparádě. Kapela (Shinoda, zpěvák Chester Bennington, bubeník Rob Bourdon, kytarista Brad Delson, DJ Joe Hahn a basák Dave "Phoenix" Farrell) také ohlásila podzimní evropské turné, začínající 20.října v berlínském O2 World a končící 11. listopadu v londýnské 02 Areně.

1The Requiem
2The Radiance
3Burning in the skies
4Empty Spaces
5When They Come For Me
6Robot Boy
7Jornada Del Muerto
8Waiting for the End
9Blackout
10Wretches & Kings
11Wisdom, Justice, and Love
12Iridescent
13Fallout
14The Catalyst
15The Messenger


Linkin Park - Living Things, CD

Linkin Park - Living Things, CD


Datum vydání:25.06.2012
Linkin Park - Living Things

"Linkin Park" je americká rocková kapela založená v roce 1996, původem z Kalifornie. "Living Things" je jejich pátým řadovým albem. V Česku vyjde 25. června a kapela slíbila, že se na něm vrátí zpátky ke kytarám a velkým refrénům.

Tracklist:
1. Lost in the Echo
2. In My Remains
3. Burn It Down
4. Lies Greed Misery
5. I'll Be Gone
6. Castle of Glass
7. Victemized
8. Roads Untraveled
9. Skin to Bone
10. Until It Breaks
11. Tinfoil
12. Powerless

Životopis členů

30. prosince 2009 v 16:06 Linkini

Chester Bennington

Chester Charles Bennington (*20. března 1976 Phoenix, Arizona)(známý jako Chazy Chaz nebo Chemist) je zpěvák skupiny Linkin Park.

Životopis

Narodil se 20. března 1976 v Phoenixu v americkém státě Arizona. Má o 13 let staršího bratra, jeho otec je policista a matka zdravotní sestra. Rodiče se však rozvedli, když bylo zpěvákovi 11 let.

V dětství byl sexuálně zneužíván člověkem blízkým jeho rodině a několik jeho přátel spáchalo sebevraždu. Jeho život od té doby provázely problémy s drogami, byl i zadržen za držení marihuany. Závislosti se s pomocí matky zbavil.

Chaz chodil na Greenway High School, později Washington High School, kde roku 1994 odmaturoval. Ještě před působením v Linkin Park zpíval v kapele Sean Dowdell and his Friends? - později přejmenované na Grey Daze. S bubeníkem Grey Daze, Seanem Dowdellem, dodnes působí v kapele Bucket Of Weenies (hrají většinou covery známých rockových kapel) a také s ním vlastní síť tetovacích klubů.

31. října 1996 se oženil se svou dlouholetou lásku Samanthou (snubní prstýnky měli vytetované, protože na šperky prý tehdy neměli peníze). 19. dubna 2002 se jim narodil syn Draven Sebastian. Na počátku roku 2005 se se Samanthou rozvedl. V prosinci 2005 si vzal modelku Talindu Bentley (fotila několik fotografií pro časopis Playboy). 16. března 2006 mu porodila syna Tylera Lee.

V současné době se věnuje s Linkin Park propagaci nového alba Minutes to Midnight, které vyšlo v květnu 2007, Dále pracuje i na svém sólovém albu, které by mělo vyjít v první polovině roku 2008. Prozatimní název sólového projektu je Dead by Sunrise.

Mike Shinoda


Michael Kenji Shinoda (*11. února 1977) (známý také jako Akira, Spike Minoda, Glue) je raper, klávesista a kytarista skupiny Linkin Park.

Životopis

Narodil se 11. února 1977 a pochází z Agoury v Kalifornii. Jeho matka Kim je rusko-maďarského původu, otec Leslie je původem Japonec, má mladšího bratra Jasona. Deset let hrál na klavír. Pro hudbu se Mike definitivně rozhodl po koncertu KilleraB'. 10. května 2003 se oženil s Annou Alexis Lovejoy. Stejně jako Chester rád mění barvu vlasů. Zbožňuje zpěvačku Dido. Je extrémně krátkozraký a nosí kontaktní čočky (výjimečně nasadí i brýle). Má velký talent jak na hudbu, tak na malování, namaloval obal alba Hybrid Theory. Jako jediný z Linkin Park vydal sólovou desku a to s projektem Fort Minor, na kterém se podíleli i Styles of Beyond nebo Jay-Z.
Brad Delson

Bradford Phillip Delson /Big Bad Brad/ (1. prosince 1977, Los Angeles) je kytaristou skupiny Linkin Park.

Etnickým původem je americký Žid. Vystudoval komunikaci na Agoura High school a má bakalářský titul. První nástroj, na který hrál, byla flétna a trumpeta. Před Linkin Park působil ve skupině The Pricks. Je ženatý. Jeho žena se jmenuje Monica Lauren Delson.

Říká si Big Bad Brad (Velký zlobivý Brad) a podepisuje se BBB.Joe "Mr. Hahn" Hahn

Joe Hahn (* 15. března 1977), známý také jako "Mr. Hahn", je DJ skupiny Linkin Park.

Životopis

Narodil se v Glendale v Kalifornii do třetí generace korejských přistěhovalců. Má 2 starší sestry. Navštěvoval Hoover High school a později Pasadena Art Center, kde potkal Mika Shinodu. Po roce ale školu ukončil a živil jako ilustrátor komiksů, spoluprací na speciálních efektech pro film a stal se grafickým designerem. Už na konci střední školy jej zaujaly turntables (mixážní pulty) a zapojil se do Mikovy skupiny Xero - později Linkin Park.

Mr. Hahn má na triku většinu videoklipů Linkin Park a také se mluví o filmu, který by měl režírovat. Joe nosí brýle a jeho nejoblíbenějším zvířetem jsou žabky. Jeho přítelkyní je Karen Benedit.

Jeho oblíbené nástroje:

* Vestax PDX2000
* Rane TTM 54
* Shure M44
* AKAI MPC2000


David 'Phoenix' Farrell

David Michael Farrell /Phoenix/ (8. února 1977, Massachusetts) je baskytarista v kapele Linkin Park.

Žil v Mission Viego, ale usadil se v Los Angeles. Po škole (UCLA) se připojil ke kapele The Snax, kvůli které později odešel od Linkin Park, ale po roce a půl se vrátil. Kromě baskytary ovládá také violu, kytaru a cello.

Dne 28. prosince 2002 se oženil s Linsey Braeunig, která pracuje jako učitelka. Má staršího bratra Joea.


Rob Bourdon

Robert Gregory Bourdon (* 20. ledna 1979) je bubeník a technický guru kapely Linkin Park.

Životopis

Jeho matka se jmenuje Patty a otec Gregory. Má mladšího bratra Dava. Rob je nejmladší ze skupiny a pochází z Calabasas. Etnickým původem je americký žid. Chodil na santa Monica College, obor finance a po škole se živil jako číšník. Spolu s Bradem hrál ve skupině Relative degree. Rob se v sedmi začal učit na klavír. K bicím se dostal už na základní škole, protože jeho matka se přátelila s bubeníkem skupiny Aerosmith, Joeyem Kramerem. Rob miluje mexickou a italskou kuchyni. Jeho oblíbený song z Hybrid Theory je In the End a nejdojemnější okamžik prý byl, když Linkini přebírali zlatou desku za Hybrid Theory. V prosinci 2007 se rozešel s Vanessou Lee Evigan po 6ti letém vztahu. Nosí brýle. Jeho oblíbená barva je zelená. Mezi jeho koníčky patří surfování, hraní na klavír, skládání muziky a relax na pláži.

O skupině

30. prosince 2009 v 15:43 Linkini
Historie skupiny

Počátky (1996-2000)


První zakladatelé této skupiny byli Michael Kenji Shinoda a Bradford Philip Delson. Bydleli poměrně blízko sebe v Agoura Hills, chodili spolu na střední školu, ale pokud šlo o oblíbené hudební styly, kráčeli každý jiným směrem. Mike žil hip hopem a Brad preferoval metal. Jednou se oba dva sešli na společném koncertu dvou skupiny, jejichž tvorba se zakládala na kombinaci různých hudebních stylů (šlo o společný koncert kapel Anthrax a Public Enemy), což se jim velmi zalíbilo. Tehdy se datoval rok 1996. Mike s Bradem se dali dohromady s dalšími budoucími členy Joem Hahnem a Robem Bourdonem. Postupně se k nim přidali i David "Phoenix" Farrell a Mark Wakefield. Tehdy se ještě skupina jmenovala Xero a podařilo se jim nahrát první demo nahrávku obsahující 4 písně. Tato nahrávka dnes patří mezi nejcennější sběratelské předměty.

Mike se přes známé dozvěděl o Chesterovi Benningtonovi zpěvákovi skupiny Grey Daze, která byla v té době dost populární ve Phoenixu a ve státě Arizona. Mike poslal Chesterovi několik instrumentálních písní, do kterých Chester nahrál svůj zpěv. Kvůli tomuto nahrávání zmeškal Chester i oslavu svých narozenin. Když poté pustil nahrávky Mikeovi rovnou do telefonu, z Mikea úžasem vypadlo: "Chlape, jestli jsi jen z poloviny tak dobrej, jako tvůj hlas, máš práci ". Chester následující den vyrazil z Phoenixu do L.A., kde se setkal i se zbytkem skupiny.

Po odchodu Marka Wakefielda a jeho nahrazení Chesterem se skupina přejmenovala na "Hybrid Theory." Bohužel se již jedna skupina takto jmenovala a jim nezbývalo, než přijít s jiným názvem. Tehdy přišli s nápadem vypújčit si jméno Lincoln Park- což je jméno, které má v každém americkém městě alespoň jeden park. Později ale zjistili, že si na toto jméno nemohou založit internetové stránky, protože doména s tímto jménem je už obsazená. Tehdy se rozhodli mírně pozměnit i název, ze kterého se stalo "Linkin Park." Výslovnost obou je totiž v mluvené angličtině poměrně podobná. Po natočení klipu k prvnímu singlu,One Step Closer, vyšla 24. října 2000 i debutová deska, která se rychle vyhoupla na přední příčky prodejnosti a zajistila tak Linkin Park obrovský úspěch.

Celosvětový úspěch (2000-2002)

Souběžně s vydáním debutové desky Hybrid Theory se Linkin Park vydali na turné, kdy během jednoho roku odehráli 324 koncertů, které se mezi fanoušky skupiny staly notoricky známými a oblíbenými, zvláště pro jejich jedinečnou atmosféru. Kromě vlastních koncertů se také zúčastnili několika větších festivalů, aby v roce 2001 nakonec zorganizovali svůj vlastní, nazvaný Projekt Revolution. Ten měl, a stále má za cíl, přivést na jedno pódium skupiny a umělce, reprezentující co nejširší spektrum hudebních žánrů. Rok 2001 také pro Linkin Park znamenal první nominace na hudební ocenění, a to od stanice MTV, časopisů Kerrang! a Rolling Stone a dokonce i od americké akademie populární hudby, udělující ceny Grammy. V atmosféře brzkého a všeobecného očekávání nové desky pokračovali Linkin Park v koncertování a současně pracovali na materiálu pro novou desku. V prosinci 2002 se skupina přesunula do studia, kde zkompletovala veškerá natočená dema a začala s nahráváním. Konečný produkt, deska jménem Meteora, vyšla 25. března 2003.

Upevnění pozic (2003-2004)

Album Meteora se okamžitě vyhouplo na přední příčky prodejnosti, a ve Spojených státech se stalo třetím nejprodávanějším albem roku, přestože nedosáhlo úspěchů svého předchůdce. Souběžně s vydáním nové desky se Linkin Park opět vydali na celosvětové turné, po němž následoval další ročník Projektu Revolution. V nezmírněném tempu koncertů pokračovala skupina i v roce 2004, s jedním z jejich nejznámějších a nejlépe hodnocených vystoupení, konkrétně na festivalu Rock Am Ring 2004. I v těchto letech se Linkin Park podařilo s deskou Meteora zvítězit v mnoha hudebních anketách a soutěžích, a to například za nejlepší videoklip na MTV European Music Awards 2004 a Umělec roku a Skladba roku na Radio Music Awards 2004 Místo příprav na další desku se Linkin Park na konci roku 2004 rozhodli odložit na chvíli hudební projekty stranou a užít si volný čas s rodinou a přáteli. Do toho ale přišla nabídka MTV zúčastnit se společného projektu s americkým rapperem Jay-Z. Tomuto stylu se přisuzuje označení mash-up, jeho principem je spojování různých skladeb stylově odlišných interpretů do jedné.

Album Collision Course, výsledek této spolupráce, vyšlo v listopadu 2004. K albu bylo přiloženo i DVD se záznamem živého provedení skladeb v Losangeleském Roxy Theatre. Po tomto projektu se Linkin Park začali naplno věnovat charitativnímu projektu Music for Relief, jež měl za cíl pomoci Jihovýchodní Asii postižené ničivou vlnou tsunami v prosinci 2004. Na podporu tohoto projektu byl také uspořádán benefiční koncert, na kterém kromě Linkin Park vystoupili i No Doubt, Jay-Z a další.

Ostatní projekty a práce na nové desce (2005-2007)

Po tomto období oddechu Linkin Park sice začali s přípravami na nahrávání další desky, ale veškerý postup zbrzdilo zrušení smlouvy s nahrávací společností Warner Bros. Oficiálním stanoviskem skupiny bylo, že koncern nezajišťuje umělcům dostatečnou finanční podporu. Tento spor se podařilo urovnat až na podzim roku 2006.

V této době se Mike Shinoda rozhodl zkusit štěstí i s daleko více hiphopově orientovanou tvorbou, soustředěnou do jeho vedlejšího projektu s názvem Fort Minor. Vydal s ním jedno album, pojmenované The Rising Tied, po němž následovalo i koncertní turné. Na tomto projektu se hudebně podílel i Joe Hahn a pozici neoficiálního poradce převzal Brad Delson.

V polovině roku 2006 už skupina začala naplno pracovat na materiálu pro novou desku. Jako producenta si vybrali Ricka Rubina, který dříve pracoval například s Beastie Boys, Metallicou a Red Hot Chilli Peppers. Podle skupiny byla hlavním impulsem právě k tomuto výběru "snaha vymanit se z nu-metalové škatulky, do které nás dosadili hudební kritici." Výsledkem práce, která trvala bezmála čtrnáct měsíců, se stala deska Minutes To Midnight, která vyšla 15. května 2007.

Minutes To Midnight a návrat (2007-současnost)

Okamžitě po jejím vydání se Linkin Park vydali na celosvětové turné, jehož součástí byl i koncert v pražské Sazka Areně, 12. června 2007. Jak turné, tak i samotná deska sklidily po světě velký úspěch, především co se týče zájmu fanoušků. Mezi kritiky vyvolala ale deska velký rozkol. Podle jedné části se Linkin Park podařilo opustit nudná klišé nu-metalu a posunout se ve své tvorbě na novou a netušenou úroveň, podle druhé zase skupina přišla o část své jedinečnosti a zapadla tak mezi masu nevýrazných rockových skupin. Zájem fanoušků a podpora skupiny se odrazily i v oceněních, které skupina získala, kdy v listopadu 2007 obdržela skupina při předávání cen MTV European Music Awards 2007 cenu za Nejlepší skupinu roku. V březnu 2008 oznámila skupina nové evropské turné, během kterého se opět zastaví v České republice, a to 17. června v Brně.

Styl hudby

Linkin Park hrají hudbu, která se dá shrnout jako mix rapu, hip-hopu, rocku , (nu)metalu a elektroniky. Občas jsou kritizováni za to, že se snaží svůj styl připodobňovat ke střednímu proudu. Z počátku byli Linkin Park přiřazováni ke kapelám, které spadají pod nu metal, i když oni sami o sobě prohlásili, že onen zmíněný nu metal nehrají.S nejnověji vydaným albem Minutes To Midnight se rozneslo po hudebním světě, že přešli na jakýsi pop-rock, což není pravda.Dá se říci, že Linkin Park hrají svůj vlastní hudební styl.
Členové


Chester Bennington
Mike Shinoda

Brad Phillip Delson
Rob Bourdon
Joe Hahn David Farrell

Doba ledová 3

30. prosince 2009 v 14:00 filmy

Doba ledová 2

30. prosince 2009 v 13:50 filmy

doba ledová 1

29. prosince 2009 v 20:43 filmy

28.12.09

28. prosince 2009 v 20:34 E2-Top 20,novimky

Novinky


tady jsou

26. prosince 2009 v 17:45 Druhy Písma
kód písma
název písma
P01
Angelo
P02
Coventry Script
P03
Kastler
P04
Koala
P05
Lucifer
P06
Nuance
P07
President
P08
Regency Script
P09
Vivaldi
P10
Zurich

Pejsek Seznam

25. prosince 2009 v 16:32 obrazky


pěkné

23. prosince 2009 v 20:31 obrazky

20.12.

20. prosince 2009 v 15:11 E2-Top 20,novimky

NovinkyPimboli

18. prosince 2009 v 19:15 didl a jeho kamarádi

Galupy

18. prosince 2009 v 19:11 didl a jeho kamarádi

Bimbobl

18. prosince 2009 v 19:05 didl a jeho kamarádi

Vanillivi

18. prosince 2009 v 18:58